The Sims 3: Supernatural – Bir Cadının Hayatı

Genellikle cadıları kötü tanıdık. İğrenç şapkalı, yeşil tenli çirkin ve kötü kadın. Neyse ki daha sonra hayatımıza Harry Potter girdi ve cadıların çok güzel bir kadın olabileceğini gördük. Büyülerin sadece kötülük için değil iyilik için de kullanılabileceğini öğrendik. Hatta sadece kendi iyiliği için değil tüm insanlığın iyiliği için yapılan büyüleri bile gördük.

The Sims 3: Supernatural da tam olarak size bu özgürlüğü sağlıyor. Nasıl bir cadı olmak istediğimize kendimiz karar veriyor istersek gücümüzü şeytandan yana kullanabiliyor istersek de gücümüzü iyilik için kullanabiliyoruz. Mesela The Sims 3: Supernatural’da bir kötü cadı etrafta zombiler yaratabilir ya da sıradan Simlere zarar verir. İyi bir cadı ise ölümcül şeylere panzehir bulur ve insanların iyi bir hayat sürmesinde yardımcı rol oynayabilir.

Tüm doğa üstü yaratıklarda olduğu gibi cadıları da Create-A-Sim ekranında yaratıyoruz. Yani bir cadının güzel mi çirkin mi yoksa yeşil tenli mi sarı tenli mi olacağına biz karar veriyoruz. Oyundaki tüm cadılar doğa üstü güçlerini kullanmak için bazı eşyaları kullanmak zorunda.(Ancak bir yaşam ödülü sayesinde çıplak elle de büyü yapmak mümkün olacak) Ayrıca cadılar biriktirdikleri paralar sayesinde yeni asalar alıp daha da güçlü büyüler yapabilir.

The Sims 3: Supernatural’da ne olmak istediğinize bağlı olarak size çok geniş bir büyü yelpazesi sunuyor. Mesela bir kötü cadı etraftaki sıradan Simleri lanetleyebilir ya da ölmüş ruhları rahatsız edebilir. Hatta o Simin yaşam özelliklerinde ”Evil” yaşam özelliği de varsa bu büyü yelpazesi  daha da genişleyecektir. İyi cadılar ise sıradan Simlere iyi şans getiren ya da hayatlarını kolaylaştıracak şeyler yapan büyüler yapabilir. Ayrıca cadılar sadece büyülerini Simler üzerinde deneyemeyecek. Etrafki eşyalarla, diğer doğa üstü yaratıklarla hatta kendi türündeki yaratıklara bile bazı büyüler uygulayabilecek. Mesela sevmediği bir cadıyı taşa döndürebilir ya da etraftaki eşyaları ateşe verebilirler.

Her cadının bir ”büyümetre”si vardır. Bu büyümetre çok düşük seviyede olursa yapılan büyülerin başarısız olma ihtimali de o kadar artar.  Hatta geri tepen bir büyü ölümle bile sonuçlanabilecek. Bu yüzden her cadı ”büyümetre”sini her zaman kontrol etmek zorunda.

0

Bir Yorum

  1. Cadılar nasıl asa alabilir yani nereden alabilir?Birde hangi liftime rewards’la çıplak elle büyü yapılabilir?Lütfen cevap verin :)

    0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir