The Sims 3 Showtime Ön-Bakış

The Sims 3 Late Night 2

Biliyoruz ki The Sims 3’ün üçüncü ve aynı zamanda en çok merak uyandıran paketi The Sims 3 Late Night idi. Gökdelenler, vampirler, ünlüler, şarkı grupları, barlar-diskolar The Sims hayranlarını çılgına döndürmüştü. Şimdi ise altıncı eklenti paketi olarak yine karşımıza aynı paket geliyor. Bu yüzden ben olsam oyunun ismini The Sims 3 Late Night 2 koyardım. The Sims 3 Late Night için beklenen şarkıcı ve gerçekten ünlü olmak bu paketle birlikte oyuna ekleniyor. Ayrıca şarkıcı ve gerçekten ünlü olmanın yanı sıra eklentiyi zenginleştirme çabaları ile DJ’lik, Hokkabazlık, Cambazlık da oyuna eklenmiş. Şimdi düşündüm de The Sims 3 Late Night’daki diskolarda DJ  yoktu değil mi? Kendi kendine çalıyordu. Sonuç olarak bu eklenti Late Night ile birleşmiş halde çıkabilirdi.

 

Online Ortam

Eklentiye birlikte gelen en büyük yenilik ise online ortam. Games for Windows Live’dan bildiğimiz oyun içi chat sistemi ve profil sistemi sonunda The Sims 3’e geliyor. Bu sisteme ise SimPort adı verilmiş. Artık bu sistem sayesinde yaptığımız Sim’leri evleri ve hikayeleri Facebook’a ya da The Sims 3’ün resmi sitesine eklemek zorunda değiliz. Artık kendi duvarımıza sahibiz. Burada istediğimiz her şeyi paylaşabiliyoruz tıpkı Facebook duvarımızdaki gibi. Ayrıca online olarak arkadaşlarımızla chat de yapabiliyoruz. Profilimizi düzenleyip geliştirebiliyoruz. Ayrıca bu sistem ile kendimize arkadaş ekleyebiliyoruz. Bir diğer özellikse konser yapmak için Sim’imimizi arkadaşımızın kasabasına yolluyor olmamız. Ancak bu konser sisteminin nasıl olacağı henüz bilinmiyor.

Baby You’re Firework!

Önceden de bahsettiğim gibi oyun ünlülüğün etrafında dolaşıyor. Bir nevi The Sims: SuperStar eklentisi gibi. Kendimiz şarkıcı olabiliyor şöhret basamaklarını birer birer tırmanarak muhteşem konserler verebiliyoruz. Bir diğer önemli özellikse konserleri görebiliyor olmamız. Yani konser alanları Rabbit-Hole değil. Ayrıca The Sims 3 Late Night’dakinden çok daha iyi ışıklandırma efektlerinin oyuna eklendiğini görebiliyoruz. Böylece konser alanları harika bir atmosfere bürünebilecek. Akılları karıştıran özellik ise şu. Videoda ve resimlerde hiç grup üyeleri yoktu. Tek başınamıza mı çalmak zorundayız? Henüz bu konuda da bir açıklama gelmedi. Belki ilerleyen günlerde gelecek yeni resim ve bilgilerle bu karışıklıklar ortadan kalkabilir. Bir diğer meslek ise cambazlık. Cambazlık ile ilgili de bir sevindirici haber verebilirim. Konserler de olduğu gibi sirklerin de içi görülebilecek. Sim’inizin neler yaptığını görebileceğiz ve hatta belki de yönetebileceğiz. Videoda cambazlıkla ilgili çok fazla görüntü görmedik ama gördüklerimiz bizi heyecanlandırmaya yetti. En az konser alanları kadar sirkler de güzel olacağı garantisini EA’dan almış olduk. Diğer mesleklerden biri de hokkabazlık. Hokkabazlık ile heyecanla izlediğimiz sihirbazlık gösterileri yapacağız. Yine görüntülerden anladığımız kadarı ile bizi çok güzel bir meslek bekliyor. Ve yine diğer iki meslekte olduğu gibi mekanın içini görebileceğiz. En son mesleğimiz ise DJ’lik. DJ’liğin yine şarkıcılığa benzediğini söyleyebiliriz. Yine mekanımızın içi görülüyor ve efektler yine harika. Ayrıca oyuna yeni bir de kasaba ekleniyor. Kasaba ile ilgili henüz ayrıntılı bilgiye sahip değiliz ki videoda da yeni kasabadan hiçbir görüntü göremedik. Oyuna eklenecek yeni eşyalar kıyafetler ve saçlar ise her pakette olduğu gibi güzel gözüküyor. Late Night’da olduğu gibi bu pakette de eşya ve kıyafet yelpazesinin geniş olacağını düşünüyorum. Genel olarak Late Night’ın devamı gibi gözüken paket bize çok yenilik sunmuyor. Ancak gelen yenilikler ve özellikle de mekanların içinin görülebilecek olması harika bir yenilik. Online ortamı da unutmamak gerek. En azından şimdilik geçiştirme paketi gibi gözüken Showtime için ilerleyen günlerde umarım fikirlerim değişir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir