The Sims 3 Showtime İncelemesi

The Sims 3 Late Night II

The Sims 3’ün altıncı eklenti paketi olan Showtime nihayet geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. Showtime’ı ilk elimize aldığımızda ya da almamıza bile gerek yok birkaç görüntüsüne baktığımızda oyunun The Sims 3’ün üçüncü eklenti paketi olan Late Night’a benzediğini görebiliyoruz. Aslında The Sims 3 Late Night’da yarım kalan ünlü olma ruhu bu eklenti paketiyle tamamlanıyor. The Sims 3 Late Night’da yapmaya hasret kaldığımız birçok şey bu eklenti ile birlikte oyuna ekleniyor.

The Sims 3 Showtime
The Sims 3 Showtime
”Fame With The Sims 3 Showtime”

Biraz önce de dediğim gibi The Sims 3’e ünlülüğü tam anlamıyla getiren paket The Sims 3 Showtime.(The Sims 3 Late Night ile birlikte tadından yenmiyor) The Sims 3 Showtime Eklenti Paketi ile birlikte artık birer şarkıcı, birer sihirbaz, birer akrobat ya da birer DJ olabiliyoruz. Kendimizi geliştirebiliyor, ilk önce sokaklarda küçük şeyler yaparak başladığımız işi binlerin izlediği sahnelerde spotlight’ların atında bitirebiliyoruz.Evet, en önemli noktalardan biri de bu. Sim’imizi sahnede bir şey yaparken görebileceğiz. Sim’inizin sahnede biz yöneteceğiz.(Tıpkı The Sims 3: Ambitions’taki gibi) Mesela bir sihirbaz olduğunuzda sahnede hangi ilüzyonu yapacağınıza siz karar vereceksiniz.

 

Sihirbazlıktan bahsetmişken yaptığınız her ilüzyon başarılı olmadığı gibi bazen ölümlerle bile sonuçlanabilecek. Bu da The Sims 3’e yeni bir ölüm stili daha eklemiş oluyor. Ayrıca sihirbazlar partilerde de gösteri  ya da sevgililerine özel gösteriler yapabilecekler.

The Sims 3 Showtime
The Sims 3 Showtime

 

Şarkıcılar ise oyunun en çok üstünde durulan noktalarından biri. Bir şarkıcı olmak için önce ”Karaoke Makine”si ile ilk deneyimlerimizi yaşıyoruz daha sonra demolar yapıp mekan sahiplerine veriyoruz. Eğer bizi beğenirlerse işi kapmış oluyoruz. Böylece kendimizi kanıtlayarak yavaş yavaş ama emin adımlarla gelişerek yine binlerin izlediği sahnelerde şarkımızı söyleyebiliyoruz. Ayrıca oyuna birçok ünlünün Simlish şarkıları da eklenmiş. Ayrıca Katy Perry için ayrı bir koleksiyon paketi bile yapılmış.

 

Cambazlık ise üçe ayrılıyor. Ateş dansçığı, bir tür dans stili ve akrobat olarak sınıflara ayrılıyor. Yine diğer meslekler gibi sahnede ne yapacağımızı biz karar veriyoruz ve ilerledikçe yeni becerileri açıyoruz.

 

Bir diğer yeni yetenek olan DJ’lik ise bir meslek değil. Gündüz şarkıcıyken gece DJ’lik yapabileceğimiz gibi sadece DJ’likten de para kazanabiliyoruz. DJ’likte de yine diğer mesleklerde olduğu gibi gelişip iyi bir konuma geliyoruz.

 

Simport

The Sims 3 Showtime’ın bir diğer önemli özelliği de Simport adı verilen online ortam. İlk defa bir Sims oyununda karşılaştığımız bu ortam ile birlikte artık her ”Simmer” kendi duvarına sahip olacak. Resimler yükleyip, profilini güncelleyebilecek. Simport’ta hikayelerini paylaşıp, kendi arkadaş listelerini edinebilecekler. Bir nevi Facebook’un The Sims versiyonu. Asıl can alıcı nokta ise ”achievement” özelliği. Bu özellik sayesinde arkadaşlarımızla yarışmalara gireceğiz. Kazandığımız takdirde yeni eşyalar ve özellikler açacağız. Bir diğer özellikse Sim’imizi arkadaşlarımızın şehrine turneye gönderiyor olmamız. Bir başkasının şehrindeyken Sim’iniz normalden daha fazla beceri puanı kazanacaktır. Ayrıca bir arkadaşımızın şehrine gönderdiğimizde(ve arkadaşımız kabul ettiği takdirde) yolladığımız kişi Sim’imizin sahnesini dilediği gibi döşeyebilecek.

The Sims 3 Showtime
The Sims 3 Showtime
Ayrıntılar, Ayrıntılar

Şimdi gelelim The Sims 3 Showtime ile gelen diğer özelliklere. The Sims 3 Showtime ile birlikte 250’den fazla yeni eşya/kıyafet/saç ekleniyor The Sims 3’e. Bu da bir The Sims 3 eklentisi için rekor. Şunu da hatırlatalım bu eşyaların tamamı direkt olarak açılı gelmeyecek. Simport’tan kazandığımız bazı puanlar ile de eşyalar açacağız. Sahne nesneleri dışında göze çarpan diğer eşyalar ise yeni eğlence eşyaları, bilardo, fotoğraf çektirme kabini. Ayrıca DJ kabinini de unutmamak gerek. The Sims 3 Showtime ile birlikte bir de yeni kasaba ekleniyor oyunumuza. Kasabamızın ismi ”Starlight Shores” Yeni kasabamız The Sims 3 Late Night kadar modern olmasa da diğer kasabalara göre biraz daha modern gözüküyor. Ayrıca şehirin tamamı yeni eşyalar ve binalar ile döşenmişken performansçılar içinse özel halka açık alanlar mevcut.

The Sims 3 Showtime
The Sims 3 Showtime

 

The Sims 3 Showtime getirdiği ünlülük özelliği ile oldukça dikkat çekerken bir de The Sims 3 Ambitions’taki gibi Sim’imizi kariyerinde yönetme olanağı ile birlikte de oldukça güzel görünüyor. Online ortam ile birlikte artık kendi duvarımıza sahip olurken görev yaparak yeni özellikler de açmak oyunun süresini artıran etkenlerden. Yeni kasabayı ve eşyaları da unutmamak gerek.

 

Ancak neden bu ünlülük özelliği The Sims 3 Late Night’la birlikte gelmedi de yeni bir eklenti olarak karşımıza geldi?

 

22 Yorum

  1. Menü kısmında olmalı Simport giriş yeri. Daha sonra The Sims 3’e kayıt olduğun kullanıcı adı şifre ile giriyorsun.

 1. Burkay eğer oyunumuz orjinal değilse simport özelliğini kullanamıyor muyuz?

 2. Bende Late Night var.Bunun üzerine Seasons’ı mı yoksa Showtime’ı mı önerirsin?

  1. Zor bir soru. Aslında Late Night ve Showtime birbirleriyle oldukça uygun iki eklenti. Ancak diğer elde de oyuna çok gerçekçilik katacak olan Seasons var. Bilemiyorum :/

  1. Bunun için bilgisayara bas ve Professions kısmından şarkıcılığı ya da akrobatlığı seç. Ardından sürekli kendini geliştir ve haritada yanlış hatırlamıyorsam mor ile gösterilmiş Simler olacak. Onlardan iş koparmaya çalış.

 3. bende sims3 universty life var ama sims 3 showtimemı yoksa seons mı alsam siz ne önerirsiniz

  1. Her ikisinin de incelemesine buradan bakabilirsin. Aralarında karar vermek oldukça zor :(

  1. Her ikisi için de incelememiz mevcut. Onları okuyarak bir sonuca varmanı öneririm çünkü ben şahsen kimseye şu şundan daha iyi demiyorum. Çünkü benim beğendiklerimi genelde diğerleri beğenmiyor :P

 4. Bende bugün elime geçirdim. Late Night’da var elimde ancak bilgisayardan şarkıcı olmayı seçiyorum. Oluyorum, karaoke yerine gidip karaoke yapıyorum ancak hala o mor simler falan ortaya çıkmış değil.. çok kafam karıştı. Sim’imi şarkıcı yapmak istiyorum ana yapabilmiş değilim..

 5. Merhabalar ben The Sims 3 Showtime ve The Sims 3 Into The Future almak istiyorum.Ama ikisi arasında kaldım bana hangisini almamı önerirsiniz :)

  1. Into the Future daha iyi gibi sanki. Eğer Late Night’ı beğendiysen Showtime’ı da alabilirsin ama.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir