The Sims 3 Seasons: Yeni Görüntüler & Sonbahar İncelemesi

EA Polonya, The Sims 3: Seasons’ın sonbahar mevsimini konu alan bir yazı yayımladı.

Öncelikle, The Sims 3: Seasons Eklenti Paketi’nin dört mevsiminden biri olan sonbahar, kendine özel festivalinde içini göremeyeceğimiz ancak dışı da çok eğlenceli olan, aynı zamanda da etrafta paranormal olaylar olmasına sebep olan lanetli bir köşke sahip olacak. Etrafta gezinen Simler -şanslı ya da şanssız olması da göz önüne alınmış- bu köşkten kötü ya da iyi şekilde etkilenebilecek. Mesela Sim’iniz köşkün önünden geçerken bir hayalet tarafından etki altına alınabilir ve o hayalet yüzünden Siminiz altına kaçırabilir ya da iyi bir cadı tarafından bonus özelliklere sahip olabilir. Sim’inizi binanın içine yolladığımız zaman da kötü ya da iyi ruh hali edinerek köşkten çıkabilir.

Ayrıca köşkün içindeki hayaletler nadiren dışarı çıkıp çeşitli etkinliklere katılabilir. Mesela yemek yeme yarışmasında sihirli güçleriyle tabağını havalandırabilir ve böylece yemeğe daha kolay erişebilir. Ayrıca yemek yeme yarışmasını sürekli yapan Simler tecrübe kazanarak birinci olma şansını artırabilir.

Yemek yeme yarışması dışında sonbahar festivalinde birçok etkinlik de yer alıyor. Mesela üç kişiyle birlikte yapabileceğiniz elma yakalama yarışması bunlardan biri. Ayrıca bu tür yarışmalardan kazanacağınız özel eşyalar ile evinizi döşeyebilir ya da artı ruh hali kazanabiliriz.

Ayrıca oyuna sonbahar özel yeni yemek tarifleri de eklenmiş. Kabaklardan bunlardan yalnızca biri. Kabaklar kasabanın manavında satılacak ve onları büyütüp istediğimiz bazı şekilleri verebileceğiz. Ayrıca kabaklar ile güzel turtalar da yapabileceğiz(Tabii ki bu işi beceremeyenler sonu fena olacak) Ayrıca kabak yapmak için aşçılık yeteneğinde en az beşinci seviye de olma zorunluluğu olduğunu da hatırlatalım.

Sonbaharla ilgili diğer bir önemli özellikte ağaç döngüsü. Biliyoruz ki sonbaharlar çok yağışlı geçer. Bu yüzden de ağaçlar sonbahara göre tepki verecek. Bazılarının rengi kırmızıya, sarıya ya da doğal rengine göre değişecek. Daha sonra, sonbaharın sonlarına doğru ağaçlar yapraklarını dökmeye başlayacak ve çıplak kalacaklar. Bu da kışın habercisi olacak.

Sadece ağaç döngüsünü izlemek harika değil, uğraşmak da harika. Dökülen yaprakları bir arada toplayıp içinde oyunlar oynayabilir hatta Woohoo bile yapabiliriz. Sonuç olarak sonbahar ve sonbahar festivali size anlattıklarımın onlarca kat fazlasını sunacak.

2 Yorum

  1. harika ya bu oyunun böyle güzel olacak biliyordum daha ne özellikler var burkay sims 3 seasons lansmanı ne zaman çıkacak

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir