The Sims 3: Seasons Ön-incelemesi

”Options” Menü

The Sims 3: Seasons Eklenti Paketi’yle birlikte ”Options” menüsüne yeni seçenekler ekleniyor. Bu seçenekler sayesinde mevsimlerden istediğimizi ya da tamamını kapatabilir uzunluklarını her mevsim için tekre teker hazırlayabiliriz. Mesela yaz mevsimini üç Sim günü, kışı ise yirmi Sim günü yapabiliriz. Yine hava efektlerden istediklerimizi kapatabiliriz. Mesela sistemi kötü olan bir kişi kar fırtınalarını kapatıp sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlayabilir. Ayrıca Seasons’la birlikte ”Anı” sistemini tamamen kapatabiliriz.

”Outerwear”

The Sims 3: Seasons ile birlikte CAS ekranına yeni bir kategori ekleniyor. Bu kategori sadece kışın ve sonbaharda işimize yarıyor olsa bile istersek yazın da giyebiliriz. ”Outerwear” olarak isimlendirilen bu kategori sayesinde kışın kalın kıyafetler giyerek hastalıktan korunabiliriz. Yazın Simler terlemeye başlayınca ise bu kategori tamamen anlamsız kalıyor. Sıcak bir havada size en yardım edemeyecek kategori diyebiliriz ”Outerwear” için.

Diğer Özellikler

 • Oyuna yeni eklenen özelliklerden biri de hava durumunu anında gösteren bir işaretçik. Bu işaretçiği Sim’in resminin yanında görebiliriz.
 • Mevsimler kademeli olarak değişecek Mesela kışın her taraf aniden kar olmayacak. Sıcaklığa göre karlar yerde birikmeye başlayacak.
 • Oyunda kar yağışı miktarları farklı olacak. Bazen bir saatte her taraf kar olurken bazen altı saatte bile karlar yerde birikmeyecek.
 • Oyunda yeni traitler olacak. Örnek sıcağı seven.
 • Oyunda sıcaklıktan ölme olacak.
 • Televizyonda özel bir hava durumu kanalı olacak

7 Yorum

 1. yılbaşı ve cadılar bayramı ne zaman olacak?
  ve acaba başka hangi bayramlar var?

  1. Aslına bakarsak oyunda bayram yok. Oyunda bayram yerine özel günler mevcut olacak. Oyunda her mevsime özel, dört tane farklı özel gün olacak. Bunlardan biri cadılar bayramına benzeyen özel kostümlerin giyilip insanlardan şeker istenilen günler(Sonbahar için) Noele benzeyen evlerin yılbaşı eşyalarıyla süslenildiği günler(Kış için) Paskalyaya benzeyen yumurtaların boyatılıp saklanıldığı yerden bulunması ve buna benzer yarışmaların olduğu özel günler(İlkbahar için) Yaz ve ilkbahar arasında pekbir farklılık olmadığı için yine çeşitli yarışmaların olduğu özel günler(Yaz için)

 2. sanırım kış ve sonbahara odaklanılmış kıyafet olarak. yaz için hiç kıyafet yok mu yani?

  1. Kıyafet kategorisine girdiğinde çoğu kıyafetin ilkbahar ve yaz mevsimi için yapılmış olduğunu görebilirsin. Yani ilkbahar ve yaz için yelpazemiz zaten oldukça geniş ancak azınlık olsa bile elbette ki yaz ve ilkbahar için de yeni kıyafetler gelecektir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir