The Sims 3: Seasons Eklenti Paketi Soru/Cevap(Bölüm 1)

Bugün The Sims 3: Seasons için Games Radar adlı oyun sitesi tarafından soru cevap şeklinde inceleme yapıldı. İşte inceleme:

Soru: Yaz ve ilkbaharın diğer mevsimlerden görsel olarak ne gibi farklılıkları olacak?

Cevap: The Sims 3: Seasons’la tüm mevsimlerin kendi görsel özellikleri olacak. İlkbahardan başlayacak olursak, ilkbaharın büyük bir bölümü yağmurlu geçecek. Hava yağmurlu olduğu için Simlerimiz kendilerini havadan korumak zorunda. Bunun için de yağmurluklarını giyebilir şemsiyelerini yanlarında taşıyabilir. Çocuklar ise yağmur birikintlerinde oyunlar oynayabilir. Ayrıca aşırı yağmur bazen fırtınalara da yol açabilecek. Fırtınalı havalarda Simler yıldırım düşmelerine karşı daha dikkatli olmalı. Ayrıca yağmurun yanı sıra bitkiler büyümeye başlayacak ve böylece yaza geçiş dönemi başlamış olacak.

Soru: Seasons’la birlikte ne gibi yeni aktiviteler oyuna eklenecek?

Aynı zamanda ilkbaharın yeni bir başlangıç olduğunu da söyleyebiliriz. Başlangıç derken sadece bitkilerin büyümesini kastetmiyorum. İlkbaharda genç Simler özel festivallere katılıp yarışmalar kazanabilir. Ya da öpüşme standında okul harçlıklarını çıkarabilirler. Belki de hayatlarının aşkıyla dans pistinde tanışacaklardır. Ayrıca küçük Simler bu festivallerde suratlarını çeşitli şekillerle boyayabilir. Hatta çocuk Simler için yumurta yakalama aktivitesi bile var. Yazın güneşli günlerinde ise Simler plajları ziyaret edip okyanusta yüzebilir. Plaj partileri verip paten sürebilir ya da futbol oynayabilirler. Hatta Simler solaryum makineleri ile bronzlaşabilir.

Soru: Biliyoruz ki yaz ile ilkbahar arasında pek de farklılık yok. Bu farklılığı oyun içinde nasıl sağladınız?

Cevap: Bu iki mevsimi birbirinden ayıran birçok şeyi oyuna ekledik. Tabii ki en önemli iki unsur hava değişimi ve festivaller. İlkbaharda güneş kendini biraz daha saklarken aniden bastıran yağmurlara şahit olabiliriz. Yazın ise güneş kendini tam olarak gösterecek ve tüm kasaba daha da şenlenecek.

3 Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir