The Sims 3: Island Paradise için Ön-İnceleme

The Sims 3’ün 10. eklenti paketi olan ve World Adventures’la büyük benzerlikler taşıyan Island Paradise Eklenti Paketi’nin haziran ayı içerisinde satışa sunulacağını biliyoruz. The Sims 3: Island Paradise bize World Adventures’ta yarım kalan macerayı tamamlamak için geliyor. Ayrıca maceradan arta kalan zamanda da dinlenip, hayatın tadını çıkarmamıza da olanak sağlıyor.

Macera başlığını birazcık açalım. Yeni eklenti paketimizle birlikte maviliklerin derinliklerine gömülmüş hazineleri bulmak için tüplü dalışlar yapabileceğiz ve hazineleri ararken çeşitli sürprizlerle karşılaşabileceğiz. Mesela bir deniz kızıyla ya da bir köpek balığıyla(ikinci kısım henüz onaylanmadı ancak sızan bilgilere göre denizin altındaki yaşama da şahitlik edebileceğiz) karşılaşabileceğiz. Ayrıca macera yalnızda deniz altında olmayacak. İstersek sahil güvenlik için çalışıp boğulan insanların hayatını kurtarabiliriz ya da hız teknemizle daha önce hiç keşfedilmemiz adaları keşfetmek için okyanusun serin sularına açılabiliriz. Ayrıca keşfettiğimiz adalarda yerlilerle bile karşılaşabiliriz ya da jet skimizle kıyı şeridinde gezebiliriz.

Maceradan sıkıldığımızda ise ana karadaki otellerden birinde konaklayıp, geceleri barlara inebilir ya da otelin havuzunda güzel saatler geçirebiliriz. Otelden sıkıldığımızda ise tam bir cennet olan ana karanın plajlarına ya da doğal güzelliklerle dolu yerlerine gidip eğlenebiliriz. Ayrıca istediğimiz zaman kendi otelimizi inşa edip, geliştirip adanın en iyi oteli olmasını sağlayabiliriz. Ana karadan sıkıldığımızda ise yüzen bir ev inşa edip okyanusta yaşayabiliriz. Yüzen evler sayesinde bir gece okyanusun farklı bir yerinde konaklarken diğer bir gece ise fakrlı bir yerde konaklayabiliyoruz. Ayrıca yüzen evler oldukça küçük olduğu için bu tür evlere uygun minik eşyalar da oyuna eklenmiş. Ayrıca son gelen bilgilere göre oyunda sörf, plaj futbolu gibi aktiviteler de yer alacak.

Sonuç olarak Island Paradise bize bambaşka bir eklenti sunmayacak. World Advenutres’ın ve Bon Voyage’ın devamı niteliğinde olan bu paket kesinlikle alınması gereken paketler içine -şu an için duyrulan özellikleri ile- girmeyi başaramıyor ancak ilerleyen zamanlarda oyun hakkında güzel duyurular da olacaktır.

8 Yorum

  1. Ben World Adventures’la pek alaka kurdugumu soyleyemem. Biri baska ulkelerdeki maceralar, digeri deniz uzerine, ayrica bu ada sehri bizim home town’imiz olacak. Sadece oteller, ama zaten WA tatil degil daha cok maceralar uzerine oldugu icin..

    Ki benim simdiden ilgimi kazanmayi basardi cunku hic beklenmeyen, daha once hic yapilmamis cok farkli bir tema :D

  2. Burkay, biz bu kasabada yaşayabilecek miyiz yoksa world a. daki gibi tatil için mi gideceğiz?

  3. Merhaba, ben oyunu aldım ama nasıl otel inşa edicem çözemedim bilen biri varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir