The Sims 3 Island Paradise Adalar, Özellikleri, Nasıl Açılır [Rehber]

Merhaba arkadaşlar! The Sims 4’ün çıkmasına 12 gün kala sizlere yeni bir rehber sunmak istedik. Bu rehberde oyunumuza İsland Paradise ile eklenen İsla Paradiso şehrindeki adaları, özelliklerini, nasıl açıldıklarını anlatmaya çalışacağız.  Keşfedilmeyi bekleyen 8 adayı bulmaya ve hepsini için farklı maceralara atılmaya hazır olun. Bu süre zarfında bazen açıklara yelken açmak, bir denizkızı ile yakın arkadaş olmak, su altı mağaralarına dalmak, hazinelerin içinde haritalar bulmak gibi eğlenceli şeyler yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Eğer sizde standart ofis çalışanı bir aileyi yönetmekten sıkıldıysanız ve yeni maceralar arıyorsanız siminizi bir kâşifyapmanın tam sırası!

Adalar

İsla Paradiso sularının üstünde var olan bu 8 keşfedilmeyi bekleyen adanın üstünde haritadan bakıldığı zaman sis bulutu var olacaktır. Bu sis bulutlarını kaldırmak sizin elinizde! Diğer simlerden sıkılıp inzivaya çekilip ada yaşamına kendinizi atabilir ya da keşfettiğiniz adalara oteller kurup zenginliğin tadını çıkarabilirsiniz. Keşfettiğiniz her ada sizin hanenize Lot olarak geçecektir. Haritada size ait olan bir ada varsa eğer ada üstündeki Lot işaretine tıklayıp bu adayı bir otele çevirebilirsiniz. Oteller hakkında bilgi sahibi olmak için The Sims 3, Nasıl Otel Sahibi Olunur, Özellikleri Nelerdir ?  adlı rehberimize bakabilirsiniz.

İsla Paradiso Haritası

islaparadisomap

1-Beryl Shoals

The Sims 3 Island Paradise Expansion: Uncharted Islands - Beryl Shoals

Nasıl keşfedilir; Bu ufak adamızı keşfetmek en kolay yollardan birisi. Teknenize atlayın ve rehberimizdeki haritayı takip ederek adanın konumuna gidin. Tekneniz adaya yaklaştığı zaman ilk adanızı keşfetmiş olacaksınız.

2-Diver’s Den

The Sims 3 Island Paradise Expansion: Uncharted Islands - Diver's Den

Yapı bakımından benim en çok sevdiğim adalardan biri olan Diver’s Den’e bir otel yerine ufak bir kulübe yaratmak adaya daha hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Nasıl keşfedilir; Diver’s Den’i keşfetmek için biraz uzun bir süreye sahip olmanız gerekmekte. Diver’s Den adasına sahip olmak için Scuba Diving özelliğimizi 10.seviye yapmalı ve bir su altı mağarasına girmeliyiz. Eğer bu mağaranın ucu Diver’s Den’e açılıyorsa artık bu kara parçasına sahipsiniz demektir.

2-No Trouble Atoll

The Sims 3 Island Paradise Expansion: Uncharted Islands - No Trouble Atoll

Nasıl keşfedilir; Otel yaratmak için ideal olan bu adaya sahip olmak için önceden varolan otelinizin yıldınızı 5’e çıkarmanız gerekmekte.

4-Cay To The City

The Sims 3 Island Paradise Expansion: Uncharted Islands - Cay to the City

 Nasıl keşfedilir; Bu ada sanırım keşfedilme süresi en uzun olan ada. Cay To The City adasına sahip olmak için Lifeguard (Cankurtaran) mesleğine girmelisiniz ve 35 adet sim kurtarmalısınız.

5-Refuge Island

The Sims 3 Island Paradise Expansion: Uncharted Islands - Refuge Island

Nasıl keşfedilir; ”Sparking Sands” otelindeki resepsiyonistle konuşun ve iki günlük olan en ucuz odayı kiralayın. Daha sonra yine resepsiyonistle konuşun ve ”Ask for Adventure”ı seçin. Daha sonra çıkacak olan görev ekranını kabul edin. Bu görevde belirtilen yaşlı adamla konuşmamız, 3 adet kelp toplamamız ve ateş üzerinde yürüme aktivitesi yapmamız gerekiyor. Daha sonra ise bir köpek balığı ile savaşmanız gerekecek. Eğer köpek balığını öldürebilirsiniz bilim merkezine giderek görevi tamamlayabilirsiniz.

6-Mermaid’s Secret

The Sims 3 Island Paradise Expansion: Uncharted Islands - Mermaid's Secret Island

Nasıl keşfedilir; Rengarenk bitki örtüsüne sahip olan bu adaya keşfetmek için maceramızın dozunu biraz yükseltmemiz gerekiyor. Bir adet denizkızına ihtiyacımız var. Normal bir dalış gününde denk gelecebileceğimiz ya da Call a Mermaid seçeneği ile çağırabileceğimiz bu denizkızı ile aramızı iyi tutmalıyız. Dostluk seviyemiz %70 olduğunda denizkızı bize gizli geçitleri gösterecektir.

7-Plunder Cove

The Sims 3 Island Paradise Expansion: Uncharted Islands - Plunder Cove

Nasıl keşfedilir; “Tüpleri hazırlayın hazine avına çıkıyoruz!” Yanlış duymadınız. Bu adayı bulmak için su altına gömülü hazine sandıklarını arayacağız. Su altında bulunan hazinelerden 4 adet harita bulduğumuzda bu adaya sahip olabileceksiniz.

8-Plumbob Island

The Sims 3 Island Paradise Expansion: Uncharted Islands - Plumbob Island

Nasıl keşfedilir; En sevdiğim yol olan ve zamanında gerçek korsanların bile bu yola başvurdukları bir durum ile bu adayı bulabiliriz. Sıradan balık tuttuğumuz, yüzdüğümüz, güneşlendiğimiz ya da rastgele geçerken önümüze çıkan ve içinde parşömen olan bir şişe bulursanız sakın es geçmeyin! Bu şişeyi bulduğumuz zaman İsla Paradiso sularının üstündeki tüm adalara sahip olduk demektir. Şimdi ister otel zincirinizi kurun, ister inzivaya çekilin, ister adayı satıp maddi gelire çevirin. Karar sizin ve yaratıcı fikirlerinizin! Hepinize bol simsli bol maceralı günler…

0

13 Yorum

  1. İlk önce bir denizkızı ile arkadaş olman lazım sonrasında arkadaşlarının olduğu yere girip denizkızı olan kişinin üzerine tıkla orada çıkacaktır.

   0
 1. Tuğçe bunun için belirli yerler var ve sadece Islo Pradiso *yanlış olabilir hatırlamıyorum* da yapılıyor :)

  0
 2. öhöm öncelikle 8. adadaki nasıl keşfedilir olmadı o cam şişeyi buldum ama nedense olmuyor ACABA sayın Mert beyin yanlış yazımı olmuş olabilir mi çünkü şunu atlamamam lazım 2010 dan bu zamana büyük bir deneyimim var. Bütün serilerini oynadığımı söylemiyorum bile bilmiyosan da yazıyım 4 adet sims serisi çıktı …

  0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir