İçeriden Bilgi: TS4 Get Together Windenburg Kasabasını Nasıl Tasarladık

The Sims 4 Get Together Eklenti Paketi, yeni gelecek olan Avrupai tarzda antik yerleri, cafeleri ve diskotekleriyle birlikte The Sims 4’e daha önce hiç görmediğimiz bir hava katacak . Oyundaki Windenburg kasabasını daha çok “Avrupalaştırmak” için üstünde biraz daha deneme yapmamız gerekiyordu. O nedenle oyunu Aralık’tan önce çıkartmak istemedik.

1

Avrupa içerisinde birçok mimarı yapıyı ve kültürü barındırdığı için, oyunda özel bir şeyler yaratmaya ihtiyacımız vardı ve aynı zamanda bu şey otantik olmalıydı. Oyuncuların Winderburg kasabasının her bir yerinde Avrupa’yı hissetmelerini istedik. Siz oyunculara Windenburg kasabasına ait konsept görüntülerini paylaşmıştık. Ancak bu görüntüler oyunun son halini temsil etmiyor. Size bu süreçte neler yaptığımızı göstermek istiyoruz.

2

İlk başta, konsept sanatçımız Windenburg kasabası ile ilgili farklı fikirler ortaya attı. Kasabanın görüntüsü eski bir kasabayı mı andırmalı, yoksa geleneksel yapıda kırsal bir alanda mı olmalı, yoksa bir tepede mi olmalı? Belki de hepsi birden olmalı?

3

Kasaba yapımına ilk başladığımız zaman, bilindik Avrupa yapıları yerine, yepyeni kurallar çizerek, Sims tarzına uygun evler yapmayı düşündük. İsimde, çeşitlilikte ve mimari yapılarda yüzyıllar öncesini referans aldık. Bu benzersiz evleri oluştururken, eski mimarilerin yanına bir de tamamen yeni yapılar koyduk. Bu eski ve yeni mimari karışımı siz oyunculara Windenburg kasabasında hissetmenizi istedik.

4

Ortaya çıkan bu karışık yapıların (eski ve yeni mimarilerin bir arada olması) birbirine uyumlu olabilmeleri için yeni bir yola başvurmamız gerekiyordu. Bu nedenle konsept sanatçımız mimari yapılara birbirinden farklı motifler uygulayarak, birlikte nasıl duracağına baktı. Yapılan tasarımın sonunda kasabanın 16. Yüzyıl İngilteresindeki Tudor Modern yapılara benzediğini gördük.

5

Ortaya çıkan bu estetik yapıda resme küçük olarak değil de, bir tık geri giderek büyük haritada görmek istedik. Haritaya baktığımız zaman ise (bu harita Windenburg kasabasının bitmiş haline çok yakın olduğunu söylemek isterim), oyunda neler göreceğimizi açık bir şekilde belli etmiş. Antik yapılar, balık tutabileceğiniz mekanlar, Cam kaplı tepeler, yeldeğirmeni, bir çok boş kırsal mekan ve ortada duran gölü görebilirsiniz.

6

Adaya baktığınız zaman adanın bir köşesinde balık tutabileceğiniz bir mekan görürken, bir köşesinde ise denize bakan bir konak görüyorsunuz. Ve eğer şanslıysanız Windenburg deniz canavarını bile görebilirsiniz!

7

Sona geldiğimiz zaman ise Simlerin nasıl mekanlarda yaşayabileceğini gördük. Umarım The Sims 4 Windenburg kasabasını beğenmişsinizdir. Tuder Modern yapıları göstermek için sabırsızlanıyoruz!

2 Yorum

  1. Bu kasaba falan güzel olmuş da açık dünya ekleseler keşke…Asıl olay onda..Yeni kasaba falan beklediğimiz yok.

  2. Ben sahsen gecislerini sevmedim kasabanin. Bir bolge tam bir otantik hava yaratirken, bazi fotograflarda ise araya karismis ultra modern, cam duvarli evler goruyoruz. Bence gecisler cok sert oldugu icin biraz anlamsizlasiyor sehir. Bir yerde modern bina, Sonra cok eski Victorian donemlerinden evler ve… Ah, oradaki acik alan diskosu değil mi, ah Tanrim(!) Spotlar, dans, muzik ve barlar… HEM DE ESKİ ZAMANDAN KALAN “AVRUPAİ” TARZDA BİR KENTTE!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir