Dedikodu: The Sims 4: City Life ile Birlikte Kasabaları Düzenleyebileceğiz

Son dönemde ortaya atılan dedikodulara göre The Sims 4: City Life Eklenti Paketi’nin çıkışından hemen önce yayımlanacak olan bir güncelleme ile oyundaki kasabaları aktif olarak değiştirebilecek ve düzenleyebileceğiz.

Bu güncellemenin bir nevi The Sims 3: Ambitions Eklenti Paketi ile yayımlanan The Sims 3 güncellemesinin The Sims 4 versiyonu olacak diyebiliriz. O güncelleme ile birlikte kasabalara yeni arsalar, ağaçlar, kayalar ve çeşitli eşyalar ekleyebiliyor varolanları da silebiliyorduk. Yani bir nevi kasabayı da bir evmiş gibi döşeyebiliyorduk.

(Tepede kasabaya eklenebilen bazı The Sims 3 objelerini görmektesiniz.)

Peki bu dedikodunun kaynağı nedir?  Bundan yaklaşık iki sene önce bazı The Sims 4 fanlarına bir anket yollanmıştı. Bu ankette oyuna eklenmesini istedikleri eklentileri işaretliyorlardı. Bu paketlerin arasında oyuna ”şehir yaşamı” ekleyecek bir eklenti de bulunuyordu ve bu eklentinin açıklamasında ”Artık varolan şehirleri değiştirebilecek ve kendi zevkinize göre düzenleyebileceksiniz” benzeri bir not bulunmaktaydı.

Bir diğer kaynak ise geçtiğimiz günlerde gizemli kişi tarafından atılan mail. Bu mailde oyunun kullanıcı arayüzünde yenilikler olacağı yazıyordu. Birçok fan da bu yeniliklerin kasaba düzenleme özelliğiyle ilgili olacağını düşünüyor.

Bir Yorum

  1. İşte bu haber beni heyecanlandırdı. Bu bir nevi açık dünya motorunun habercisi olabilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir