The Sims 3: Supernatural, Kurtadamlar Üzerine

The Sims 3’ün doğa üstü yaratıkları misafir ettiği Supernatural Eklenti Paketi için kurtadam yapımcısı tarafından yeni bir yazı yayımlandı. SimGuruJon tarafından yazılan yazıyı aşağıdan okuyabilirsiniz.

The Sims 3 Supernatural ek paketinin kurtadamlarsız olamayacağına karar verdik. Bu karardan sonra, kurtadamların nasıl görüneceği konusunda uzun tartışmalar yaşandı. Bir sim kurtadamken 2 ayak üzerinde mi, yoksa 4 ayak üzerinde mi yürümeli? Onlar daha insansı ya da hayvansı mı olmalı? Bunun gibi şeyler. Kurtadamları tamamiyle tanımak için The Sims 3 Supernatural’ı oynamak zorunda olsan da, seni ne beklediği konusunda bir kaç ipucu vermeye çalışacağım.

Bizim kurtadam tasarımcımız (gerçekten çok ciddi bir iş!) Andy Busche ile birlikte baskın olan kurgu şöyle devam ediyor;

Kurtadamlar gücün ve önlenemez duyguların somutlaşmasıyla oluşuyor. Bu doğaüstü yaratıklar insansı canavarlara dönüşüm lanetilerine rağmen kısmen de olsa normal bir hayat yaşamaya çalışırlar. Kurtadamlar oldukça korkunç yaratıklar oldukları halde, aşk için atan bir yürekleri vardır ve onlar için onur çok büyük bir anlama sahiptir. Kurtadam lanetinin pervasızca yayılmasına engel olan şey işte bu sahip oldukları onurdur.Dönüştüreceklerini oldukça ince eleyip sık dokuyarak seçerler.

The Sims 3 Superantural’daki kurtadamlar hakkında birkaç bilgiye sahip olurken muhtemelen kendi kendine”Tamam, kulağa hoş geliyor ama nasıl kurtadam olabilirim?” diyorsun. Öncelikle tıpkı diğer doğa üstü yaratıklar gibi(vampir,cadı,peri vb.) kurtadamını direkt olarak Create A Sim ekranında yaratacaksın. Normal insan formuyla yarattığın Sim’e daha sonra kurtadama özgü özellikleri ekliyorsun.(Vücut kılı vb.)

Oyuna girdiğin zaman, kurtadama dönüşme özelliğine sahip olacaksın. Kurtadama dönüştüğün zaman kurtadama özgü birçok yeni özellikleri deneyebileceksin. Ayrıca bazı özellikler sadece doğa üstü yaratıklar arasında kullanabilecek. Her zaman bir doğa üstü yaratık korkak bir Sim’i dişlerini göstererek korkutmak ister. İşte böyle özelliker de oyunda yer alıyor.
Bazen kurtadamın kendi istemese bile kurtadama dönüşmek zorunda kalabilecek. Bu yüzden de oyuna ay döngüsü eklendi. Dolunay olduğu sırada kurtadamın dönüşüm geçirmesi kaçınılmaz olur. Eğer kurtadam bu tarihlerde sevgilisiyle zaman geçirirse her iki taraf da kötü ruh hali kazanacaktır.

Zamanla kurtadam doğal yaşama alıştıkça ve avlandıkça kendiliğinden ”Lycantoloji” becerisini geliştirecek ve istediği zaman dönüşüm yapabilecek. Bu dönüşmeler zamansız dönüşmelerden kesinlikle daha iyi olacaktır. Kurtadamlar tek başına ya da sürü halinde avlanmaya çıkabilirler. Bu avlanmalarda simyacılık kariyeri için önemli şeyler toplayabilirler.(tarifler, renki taşlar, iksirler)

Ümit ediyorum ki sizi The Sims 3 Supernatural Eklenti Paketi’ndeki kurtadamlar hakkında biraz bilgi sahibi yapmışımdır. Tabi ki oyunda size anlattıklarımdan çok daha fazlası olacak. Bu açıklanmayan özellikleri de eylül ayında oyunu oynarken keşfetmek çok daha güzel olacaktır.

2 Yorum

    1. Henüz bu konu hakkında bir bilgiye sahip değiliz ancak küçük kanatlarının olması muhtemel.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir