Resident Evil 7 Duyuruldu

Capcom’un fenomen haline gelen korku oyunu (!) Resident Evil serisinin 7. halkası E3 Fuarında duyuruldu!

Çok ilginç bir şekilde başta ismi verilmeyen bu oyunu herkes yeni bir korku oyununu sanmıştı. Ben sabaha karşı fuarı izlerken oyun karşıma çıktığında “Korkutucu,”  diyip arkadaşımla fuarın dedikodusunu yapmaya başlamıştım. Daha sonra gösterilen demonun biraz daha hareketlenmesi ve araya müziğin girmesi fuarın oyun hakkında meraklanmasını sağlamıştı. Herkesin aklında “Ne bu?” sorusu dolanırken videonun sonunda bir Resident Evil yazısı görünce yüzümde bir gülümseme oluştu.

 

Oyun 20 yıl önce Hayatta Kalma korku türünün başlangıcı olarak doğmuş ve oldukça büyük bir başarıya imza atmıştı.  3. Oyundan sonra değişen ve artık korkunun bir unsur olmaktan çıktığı bu seri hayranları yeterince üzmüştü. Oyunun Hikayesine ve serinin değişimine başka bir makalede anlatma sözünü vererek bu kısmı fazla uzatmıyorum.

Görünen o ki Capcom elindeki Resident Evil’ı bambaşka bir mekana ve hikayeye taşıyarak seride bir geri dönüş yapmaya çalışmış. Ancak açıklamalarına göre 7. oyun seriyi yeniden başlatan bir oyun değil, tam tersi 6. oyunla kesin hatlarla bağlantılı bir yapım olacakmış. (Demoyu oynadım ve bunun doğruluğunu onaylıyorum)

Şuana kadar hayranların tek şikayet ettiği nokta ise şüphesiz eski oyunlardan tanıdık neredeyse hiç bir şeyin olmaması oldu. Daha önce 3. kişi kamera ilerleyen oyun serisi, 7. oyunun ve sanal gerçeklik kasklarının etkisiyle 1. kişi kamera ile karşımıza çıkıyor.

Bir Yorum

  1. Siteye Eğlence Dünyası kısmının eklenmesinin çok iyi bir karar olduğunu düşünüyorum. Sims haberlerini takip ederken başka tür oyunlar hakkında yazılar görmek hoş.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir