Mirror’s Edge: Catalyst- Faith’in Yükselişine Tanık Olun

Genç bir kız, büyük bir değişime sebep olabilir mi? November Riot (Kasım Ayaklanması)’da ebeveynlerini ve kardeşini kaybettiğinde Faith, oldukça küçüktü. Uzun zaman sonra, sıkı kurallarla yönetilen bir şehirde runner (koşucu)  olarak yaşarken, bir gün görevi sırasında, şehrin yöneticisi olan Kruger ile burnu sürtüşene kadar Faith için her şey oldukça iyiydi, hapishaneden yeni çıkmış olmasına rağmen. Artık, zaman değişmek üzere…

2008’de ilk oyunun çıkışının ardından 8 sene sonra DICE, Faith’i tekrardan karşımıza getirdi. İlk oyundaki olayların öncesini anlatan Catalyst, aslında ilkinden bağımsız ve yeni, Faith’in asıl hikayesini içeren bir oyun olarak sunuldu. Hikaye, şehir, karakterler ve Faith değişikliye uğradı.

Frosbite 3 oyun motorunun son sürümüyle yapılan oyunda, şehir oldukça görkemli, karakterler detaylı ve açık dünya ile oyunda tamamen serbestsiniz (belli bir kısımda). O parlak, gözünüzü alan oyun yerine artık daha dinamik ve doygun renkli bir oyun var. 15 yan ve 15 ana olmak üzere toplamda 30 görev bulunmakta. Ayrıca, multiplayer özelliği ile “Time Trial” ya da “Dashes” yaratmanız ya da başkalarınınkini oynayıp yarışmanız mümkün hale getirilmiş ve önceki oyuna göre oldukça kullanışlı. Time Trial sayesinde zaman ile yarışabilirken, Dash ile en kısa süre zarfında hedefe ulaşmak için çabalayabilirsiniz. Oyundaki diğer yeniliklerden birisi de xp kazanıp, Faith için ekstra özellik sağlamanız. Güzel bir haber ise ilk oyunda müzikleri yapan Solar Fields, yine aramızda. Önceki oyuna ait olan Still Alive (Lisa Miskovsky) şarkısı gibi Catalyst için de temasal bir şarkı Warning Call, CHVRCHES tarafından yayınlandı.

 Faith’in yükselişine tanık olacaksınız diyor, yapımcı Sara Jansson. Haklı da, oynanışıyla, müzikleriyle, hikayesi ve atmosferiyle çok farklı bir oyun sizi bekliyor.

İncelememiz için tıklayın.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir