Cityconomy: Bir Hizmet Şirketi Simülasyonu

Astragon Entertainment tarafından geliştirilen Cityconomy sizi tüm şehre hizmet veren bir temizlik şirketinin yöneticisi ve aynı zamanda çalışanı yapıyor. Şehirde oluşan sorunları düzeltmeye çalışırken aynı zamanda filonuzu büyütüp şirketinizi iyi bir şekilde yönetmelisiniz.

Endüstri bölgesi, yerleşim bölgesi, şehir merkezi gibi farklı bölümlerden oluşan devasa şehirdeki görevleri yerine getirmeye çalıştığımız oyunda yeri gelecek çöp kamyonuna atlayıp şehirdeki çöp kutularını tek tek boşaltacağız yeri geldiğinde yol kenarındaki çalıları temizleyeceğiz yeri geldiğinde ise yolda kalmış araçları çekeceğiz. Görevler gün geçtikçe çeşitlenecek ve sizi daha da zorlamaya başlayacak. Ayrıca dinamik hava koşulları ve gece gündüz sistemi de görevlerinizin zorluğuna etkileyecek bir diğer faktör.

Eğer iyi iş çıkarırsanız şirketiniz yavaş yavaş büyüyecek ve şehrin ekonomisinde önemli bir rol oynamaya başlayacak. Eğer yerel halk da yaptığınız işten dolayı mutluysa belediye başkanı şehirdeki her türlü iş için sizin şirketinize başvuracaktır. Bu da şirketinizin daha da büyümesi anlamına geliyor tabii ki.

Eğer görev yapmaktan sıkıldıysanız detaylı şekilde hazırlanmış şehirde arabanıza atlayıp gezebilir ve etrafta neler olup bittiğine bakabilirsiniz. İsterseniz de oyunun çok oyunculu moduna girip yeni arkadaşlar edinip onlarla görev yapıp eğlenebilirsiniz.

Oyunda on beşten fazla araç ve onlarca farklı görev bulunuyor. Oyundaki araçlar  MAN markalı gerçek kamyonların birer kopyası. Yani tüm araçlar gerçeklerine sadık kalınarak hazırlanmış. Bu da oyundaki gerçekçilik hissini bir kat daha artırıyor. Ayrıca oyunun Türkçe dil desteğine de sahip olduğunu söylemeyi unutmayalım!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir