University Life

The Sims 3: University Life

Simleriniz gelecek yaşamlarını şekillendirmeye hazır mı? Simleriniz yepyeni fırsatlar bulmak, sosyal olanaklardan yararlanıp kariyerlerini seçmek için üniversiteye gidebilecek. Birçok yeni sınıf aktivitesi ve eşyası ile Simleriniz yepyeni öğrenme yolları keşfedecek.

Ve üniversite yalnızca kitapları gömülüp ders çalışmaktan ibaret değil. İsterseniz bir protestoya katılabilirsiniz ya da şenliklerde birileriyle flört edip üniversite dışındaki yepyeni yerleri keşfedebilirsiniz. Mesela bowling salonuna gidip eğlenebilir ya da SimBurger’i ziyaret edebilirsiniz. Top sektirme ve sprey yapma gibi yepyeni becerileri öğrenebilirsiniz.

 Bilgiler:

Akademik Başarılar Edinin: Öğrenmek artık ilk defa göreceğiniz yenilikçi şeyler sayesinde hiç olmadığı kadar eğlenceli olacak. Simleriniz isterse kendi radyo istasyonlarını kurup okuldaki öğrencileri örgületyebilir ya da anatomi dersinde çeşitli iskeletlere gözatabilir hatta bilim derslerinde bu iskeletleri kullanabilir.

Partiye Hazır Olun: Ders çalışma üniversitede yapılan ilk şeydir ancak bazen Simlerinizin partiye de ihtiyacı vardır. Simleriniz isterlerse şenlikler düzenleyip yepyeni eğlenceli eşyaları deneyebilir. Üniversitede eğlenmek için onlarca farklı yol var.

İletişimde kal ve sosyal ağ yarat: Kendi sosyal ağınızı yaratın ve yeteneklerinizi yazıya dökün. Bir blog hazırlayın ya da video çekin. Bu tür sosyal aktiviteler sizin hangi sosyal gruba üye olduğunuzu gösterecektir.(Nerds, Rebels ya da Jocks) Bu sosyal gruplar sayesinde kendi ekibinizi yaratıp, yalnızca bu sosyal grupların sunduğu özel avantajlardan yararlanıp gelecekteki mesleğiniz için daha iyi şeyler öğrenebilir ya da birkaç yeni ”trait” kazanabilirsiniz.

Heyecan Ölçer: Gerçek yaşamda olduğu gibi, Simleriniz üniversite hayatında vereceği kararlar tüm hayatlarını etkileyecek. Örnek olarak iyi bir sanat öğrencisi Avant Garde trait’i sayesinde kendisini sokak sanatlarında eğitebilir ve duvarlara grafitiler yapabilir. Aman dikkat edin ki polislere yakalanmayın.

Üniversite, Sonraki Yaşamınız İçin de Olanaklar Sunuyor: Sim’inizin daha kısa uğraşlarla, daha fazla para ve iş imkanı kazanabileceği meslekler seçin. Eğer Siminiz grubu ile bir efsane olursa, o iş aramaz, iş verenler onu arar. Meslekler arasında Sanat profesörü, spor ajanı hatta video oyunu yapımcısı gibi birçok meslek bulunuyor.

Kasabayı ve kampüsü keşfedin: Bowling salonunu ziyaret edin ve orada flört edin. Arkadaşınızla Keith’s Karikatür Dükkanı’nı ziyaret edin. Kasabadanızda yepyeni alanlarla süslü bir yaşam var.

Görüntüler:

Video:

63 Yorum

 1. The Exchange den indirdiğim 2 simle yeni oyuna başladım. Üniversiteye gidene kadar para biriktirmek için birini bookstore da diğerini day spa da işe başlattım. Paraları birikince üniversiteye gittiler. Döndüklerinde işe gitmez oldular. “go to work” simgesine basıyorum kendi kendine iptal oluyor. Oradan çıkardım onları mezun oldukları bölümün işlerine soktum gene işe gitmediler. İşin tuhafı bu oyundan daha önce başladığım oyunlardan birinde de adam işe gitmiyor, kadın işe gidiyor. Ama ikisi de bookstore a gitmiyorlar (kitap almak için ya da telefonla gelen işler için). Acaba neden?

  1. Oyununu ”farklı kaydet” seçeneğinden farklı bir isimle kaydedip dener misin, bir de.

 2. Ya bişi dicem arkadaşlar nası mezun olunuo ben onu anlamadım ya
  kaç kere okulu bitirdim ama mezuniyet olmadan eve döndüler sonra da mascot gelio yeniden üniversteye çağırıyo anlamadım yardım edin aciil lütfen

  1. Degree sayısını tamamlarsan mezun olursun. Mezun olduğunda üniversiteye bir daha gitmeyeceksin diye bir şey yok zaten. Yeniden çağırabilirler yeniden gidebilirsin tıpkı gerçek hayattaki gibi.

 3. Tekrar tekrar merhaba :D
  Universty Life ile ilgili bir sorunum var.
  Aile yaptım,test çözdüm ve simim yurda yerleşti.Sonra 1 sim haftası boyunca bekledim ama sim kendi başına hiç üniversiteye gitmedi(Kendim üniversteye tıklayıp go diyince gidiyor.).Kendim ”Go To Class’a tıkladım.Bu seferde, ‘Şuan çalışma zamanı değil,daha fazla bilgi için ”sınıf programı’na”(Class Schedule’ye) bak” gibi bir yazı geldi her an.Baktım,Sınıf programı(Class Schedule) sayfası bomboştu,hiçbirşey yazmıyordu.
  Başka ailede denedim yine aynı hata :(

  Birde üniversiteye simi götürdüğümde 11-12 kişi oluyor en fazla.
  Kasaba zaten çok kötü :(
  Bu ek paket beni çok mutlu eder diye düşündüm,heveslendim ama pek çözemedim :-P
  Oyundan fotoğraf aldım:
  http://i41.tinypic.com/2ppj3g1.jpg

  1. University Life’ı etkileyek herhangi bir ek indirdin mi? Sanırım eklerden kaynaklı bir sorun.

 4. Ek derken download sanırım
  Downloadlarım ilk önce sorun çıkarmıştı,sonra tüm downloadları sildim,rahat oynuyordum.Sonra Universty Life’yi kurdum
  Yani kısacası downloadım yokken bu sorunla karşılaştım.

  1. Save As deyip farklı bir adla kaydetmeyi dene. Daha sonra tekrar üniversiteye git. Bakalım düzelecek mi.
   Ayrıca oyunun crack’li mi?

 5. Korsan ama;
  Crack kurmama gerek kalmadı,çünkü orjinal Island Paradise var.Birde diğer korsan ek paketlerim sorun çıkarmadı.
  Save as yöntemini deneyeceğim teşekkürler :)

 6. Bir şeyi merak ediyorum ve yapabiliyorsanız lütfen cevaplayın: Yazıda bununla ilgili bir şey göremedim o yüzden soruyorum, üniversiteye sadece bir kere mi gidebiliyoruz? Yoksa iki dönemi de bitirip eve döndüğümüzde tekrar gidebilir miyiz? :D

 7. Ben cd aldım ama yükleyemiyorum benden ek paket istiyor onuda bulamadım nereden bulabilirim ? Lütfen yardımcı olun

 8. Kardeşim attığın link üniversite life dimi o cdyi alırsam başka herhangi bir cd almam gerekirmi

  1. Hayır attığım link The Sims 3’ün kendisi. University Life bir eklenti paketidir.

 9. arkadaşlar yardıma ihtiyacım var dün university life ı aldım yükledim ama normal kasaada household seçebiliyorum sadece üniversite kasabasında seçemiyomuyum sims normal kasabadan mı göndermem gerekiyo illaki? Yani demek istediğim üniversite kasabasında bir sims oluşturup yerleştirip eve ordan oynayamıyomuyum ? yardım ederseniz sevinirim

  1. Bu elbet mümkün. Sitemizin “Soru-Cevap” kısmı üzerinde var olanlar soru ve cevaplardan bulabilirsin ya da yeni bir soru olarak sorabilirsin. Ekip ve diğer simmerlar olarak en iyi şekilde cevaplamaya çalışacağız =)

   Soru-Cevap Bölümü: http://www.simdunyasi.com/soru-cevap

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir