Unicorn

Bildiğimiz gibi her eklenti ile oyuna özel bir yaratık da ekleniyor. The Sims 3 Pets eklentisi ile gelen özel yaratık ise ”Unicorn” yani Tek Boynuzlu At. Şimdi Unicorn’u nasıl ailemize edinebileceğimize göz atacağız.

Tek Boynuzlu At’ı daha hızlı bir şekilde yakalamak istiyorsak öncelikle Animal Lover trait’ine sahip olmamız gerekiyor. Bu trait sayesinde geceleri saat 2 ve 5 aralarında haritamıza kuş bakışı bir şekilde baktığımızda, bir parıltı göreceğiz.

Bu parıltı Unicorn’un o civarlarda olduğunun göstergesidir. Animal Lover trait’i bu özellik dışında bizim hayvanlarla daha iyi ilişki kurmamızı sağlar. Unicorn ile best-friend olmadan önce, etrafta gördüğümüz geyik, rakun vb. vahşi hayvanlarla iyi ilişki içinde olmalıyız. Eğer yabani hayvanlarla çok zaman harcarsak gizli bir skillin dolmasını da sağlamış oluruz. Bu gizli skilli başarı ile bitirdiğimiz de ise Unicorn ile best-friend olabiliriz. Best-friend olduktan sonra ona Aileye Katılmasını teklifini sunarız. Bu durumda bile sizi kabul etme şansı %33’dür. Unicorn’lar her zaman beyaz renkte olmaz. Her zaman iyi de olmaz. Her kasabada yalnızca bir Unicorn bulunabilir. Tek Boynuzlu Atı’nızı diğer atlarla çiftleştirerek %50 ihtimalle yeni bir Tek Boynuzlu At doğmasını sağlayabilirsiniz.

Unicorn’ların ne özellikeri vardır?

Unicornlar istedikleri yere ışınlanabilirler.

İnsanları kutsayabilir ya da lanetleyebilirler (Kutsadıkları zaman boynuzları yeşil, lanetledikleri zaman boynuzları kırmızı olur) Eğer sizi kutsarsa mood’larınız yükselir. İhtiyaçlarınız daha uzun zamanda düşer ve kötü sürprizlerle karşılaşma ihtimaliniz azalır(Elektrik çarpması vs.) Eğer lanetlerse ise yukarıda saydıklarımın tam tersi sizi bekliyor olacaktır. Aynı zamanda da bitkileri de kutsayabilir ya da lanetleyebilirler.

Bir diğer özellikleri de etrafı ateşe verebiliyor olmaları. Aynı zamanda da yanan bir yeri söndürebilme özellikleri de var.

Zıplama ve Koşma özellikleri dolmuş olarak gelirler. Aynı zamanda da yarışmalarda daha iyi dereceler alabilirler

Dolu olan özellikler

 

Normal bir attan çok daha hızlı koşabilirler

 

 

Son özellikleri ise geçtikleri yerde nadiren gökkuşağı çıkarıyor olmaları. Gökkuşağının etrafındaki insanlar +mood kazancaklar.

 

 

 

Kötü ya da iyi Unicorn’lar

Bu durum Unicorn’un özelliklerine ve sizin duygularınıza kalmış. Unicorn’unuzu normal bir Sim gibi yönetip istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.

 

110 Yorum

 1. men награда-da neyi seçimki mene 1 adet kalp seklinde kesilmis Pink Diamond-dun yerini göstersin?

  0
 2. cox tesuf..tam başa dusmurem yazilanlari tercumede etdim ama basa dusmurem . komeye gore tesekkur.deyesen men hec vaxt simbot duzelde bilmeyecem.

  0
  1. Doğal yollardan da yaşam puanı kazanabilirsin. Oyunun verdiği yaşam isteklerini yerine getirirsen rahatlıkla 40.000 yaşam puanı kazanabilirsin. Ayrıca neresini anlamadığını söylersen belki biraz daha yardımcı olabilirim.

   Eğer Rusçan iyiyse şu forum sayfasına bakarak da Simbot yapımına bakabilirsin: http://thesims3.ru/forum/103-7991-1

   0
  1. Miner adı verilen yeri kazma aleti var. Bu aleti icat etmelisiniz. İcat ettikten sonra alete basıp ”Drill” butonunu seçmelisin. Bu şekilde palladiumu kolaylıkla bulursun.

   0
 3. icad elmisem bir dene tapmisam .ama orda yazibki palladiumlar bir-birinden ferqlenir.bes urek formasinda olan dasi nece tapim?

  0
  1. Şu anda farklı bir yol deniyorum. Eğer bende çalışırsa sizi de haberdar edeceğim. Birkaç dakika beklemeniz gerekebilir.

   0
  1. Şimdi o kazıcı aleti sayesinde bir adet ”Palladium” çıkardın mı? Çıkardıysan o ”Palladium”u bilim merkezine teslim etmen gerek. Eğer çıkaramadıysan hile ekranına ”Buydebug” yazarak satın alma menüsüne girip açılan özel sekmeden bulabilirsin.

   **Buydebug hilesinden önce Testingcheatsenabled true hilesini yazmalısın**

   0
  1. Sanırım bilim merkezine bastığın zaman ilgili seçenek çıkması gerek.(Eğer çıkmıyorsa taşa tıklamayı dene. Belki de taşa basınca çıkıyordur)

   0
  1. Bu işlemleri yapmak yaşam puanı kazanmaktan daha zor görünüyor. En iyisi oyunun verdiği yaşam amaçları görevlerini yaparak yaşam puanı kazanmak. 40.000 olunca da Simbot ödülünü alırsın. İstersen şu video yardımıyla yaşam puanı hilesini tekrar yapmayı dene: http://www.youtube.com/watch?v=wKlbwbtjOyI

   ”Main Menu” ekranında testingcheatsenabled true hilesini yaptıktan sonra videodaki ”CTRL+CLICK HERE” yazan yere Ctrl+Shift+Sol Mouse Tıkı yaptığına emin misin?

   0
  1. Yaşam puanın 67.000 ise bu miktar Sim-bot satın almak için yeterli olacaktır. Yapman gereken şey ”Lifetime Rewards” kısmına basıp ”My Best Friend” yani ”En İyi Arkadaşım” seçeneğini seçmen gerek. Daha sonra, Sim-Bot kısa bir süre içinde ailene katılacaktır.

   0
 4. Ya benim Diamond diye bi ailem var. ailemde bi kız, bebek kız, genç abi ve anne baba var. hepsi hayvan sever. hayvanları çok seviyolar 3 köpek 3 kedimiz var. çok mutlu bi aile anne yeni doğurdu onun çocuğuda hayvan sever. sorun şu ki her gece unicorn geliyo ve onunla en iyi arkadaş olamıyom. bi de iyi, unicorn. yardımcı olurmusunuz?

  0
  1. Testingcheatsenabled true hilesi yazıp arkadaşlık barını en sağa yani en yükseğe çekebilirsin, normal yollarla yapamadıysan.

   0
 5. ha bide şu, hayvanlar birbirleriyle çok iyi anlaşıyo fakat agresif şeyleri yüklendi. köpekler rakun gelince onu kovarken dövüyolar onu. ondan mı olmuştur?

  0
  1. Testingcheatsenabled true hilesini yazdıktan sonr Unicorn’a shift+sol tık yapıp Add to Family seçeneğine basabilirsin.

   0
 6. Ben unicornumla best friend forever oldum ama beni kabul etmiyo çok denedim ama olmuyo yardım edin lütvennnn…

  0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir