The Sims 4’ün Topluluk Yöneticisi Değişti

Uzun süredir The Sims topluluğunu kasıp kavuran taciz olayından sonra SimGuruKate’in işine son verildiği konuşuluyordu. Peki bu taciz olayı nedir diyecekseniz aslında her şey aylar öncesine dayanıyor.  “Oyun Değiştirenler”(Game Changers) ekibine dahil bir kişi küçük yaştaki erkek oyuncuları sözlü olarak taciz ediyor ve  bu oyuncular SimGuruKate’e ulaşarak durumu bildiriyor.

SimGuruKate ise olayın üstüne kapatmak için o kişiye yalnızca sözde uyarı vererek olayı bir bakıma geçiştirdi ancak taciz son bulmadı. En sonunda tacize uğrayan çocuklardan biri bunu bir yayıncının yayınında anlattı ve The Sims ekibi tacizciyi “Oyun Değiştirenler” ekibinden çıkararak herkesten özür diledi ve mağdurların yanında olduklarını belirtti. Aslına bakarsanız Kate dışında hiç kimsenin bu durumdan haberi yoktu ve bu yüzden ekip Kate’i hem kendilerine haber vermediği için hem de taciz gibi büyük bir olay karşısında pasif kaldığı için suçladı.

Bugün gelen haberler ise  Kate’in görevine, önceden The Sims Mobile ekibinde çalışan SimGuruFrost’un getirildiğini gösteriyor. Ancak sanılanın aksine SimGuruKate ekipten tam anlamıyla kovulmamış; ekip SimGuruKate’i başka bir göreve atamış. Bakalım ilerleyen günlerde Kate’ten durumla ilgili bir açıklama gelecek mi?

Bir Yorum

  1. Tabii ki yukarıda yazılan her şey üçüncü şahıslardan ve Maxis tarafından yapılan pek de bilgi vermeyen resmi açıklamalardan elde edilmiş bilgiler. Kate’in tam anlamıyla suçlu olup olmadığını bilemiyoruz. Bir de hikayeyi onun açısından duymak en iyisi olacaktır.

    Aslında uzun süredir The Sims topluluğunu çalkalayan böylesine ciddi bir olayı sitemizde paylaşmamış olmamızın sebebi yapboz parçalarının tam olarak birleşmemiş olmasaydı.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir