The Sims 4’ün Eski Sistemlere Olan Desteği Bitiyor

The Sims ekibi yaptığı açıklamayla The Sims 4’ün PC üzerindeki 32-bit versiyonuna olan desteğini keseceğini açıkladı. Benzer bir şekilde, Haziran 2019’dan sonra OpenGL kullanan Mac’lere olan destek de kesilecek.

32-bit ve OpenGL kullanıcılarını kötü durumda bırakmak istemeyen ekip, bu karardan etkilenecek kişiler için The Sims 4: Legacy Edition adında özel bir sürüm çıkaracak. Bu sürümün 2019’un Haziran ayında yani desteğin kesilmesinden hemen önce çıkması planlanıyor. Böylece kullanıcılar bu sürümü herhangi bir ücret vermeden indirerek The Sims 4’ü oynamaya devam edebilecek.

İşin kötü yanı ise The Sims 4: Legacy Edition kullanıcılarının gelecekte çıkacak eklentilerden yararlanamayacak olması. Yani bu özel sürüme sahip kullanıcılar yalnızca StrangerVille Oyun Paketi’ni ve bu paketten önce çıkmış olan paketleri oynayabilecek. Yeni çıkan içeriklerden hiçbir şekilde yararlanamayacak. Bu sürümü kullanan kullanıcılar oyunlarına güncelleme alamayacak ve galeriden de yararlanamayacak.

5 Yorum

    1. Onunla alakası yok. İnsanlar o kadar para vermiş oyun oynamalarının engellenmesindense oynayabilmeleri için özel bir versiyon çıkaracaklar.

      Ek olarak bu gelişme iyi bir şey. Oyun hala TheSims2 oyun motoruyla çalışıyor. Doğal olarak yeni nesil bi grafiği bile eklemeye çalışırlarken birçok sorunla karşılaşıyorlar. Teknolojik cihazlar kaç seviye atladı oyunun da bu seviyeyi atlaması gerekiyor. İleride yapılacak iyileştirme ve paketlerin kalitesi için bu çok önemli. Mobil cihazlar bile katlanır kırılmaz bilmem kaç çekirdekli oldu. Bir zahmet 64 bit pc alın.

  1. Galeriden yararlanamayacak olmaları haksızlık bence o insanlar o kadar para verip aldılar tüm paketleri neden zlorigin veya torrent varken para verdiler tabiki galeri için EA sapıttı iyice .

    1. Katılıyorum.Eğer galeriye bağlanamayacaksa orjinal almanın ne anlamı var ki.Hemde üstüne eklenti gelmeyecek.

    2. Gelişme güzel ama galeri muhabbeti gerçekten çok sıkıcı. Güncelleme gelmeyecek bir versiyon olduğundan galeri bağlantısını kesmiş olabilirler.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir