The Sims 4 için Yeni Fragmanlar & Easter Egg’ler

The Sims 4 için toplam 24 tane olacak ”live action” fragmanları yayımlanmaya başlandı. Şu ana kadar 7 tanesi yayımlanan fragmanlarda oyun-içi görüntüler göremiyoruz ancak yapımcılara göre her videoda bir adet ”easter egg” yani The Sims 4 ile alakalı önemli bir bilgi saklı. Ayrıca sondaki kelimeleri birleştirince ortaya belki önemli bir cümle de çıkabilir.

Benim bulabildiklerim ise şunlar:

 • Televizyondaki kanallarda The Sims 3’ten görüntüler olacak.
 • Oyunda uzay dansı, astronotluk mekik olacak ki mekik ve astronotluk önceden doğrulanmıştı.
 • İstediğimiz yerde woohoo yapabileceğiz(?)

İşte Video Linkleri:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

36 Yorum

 1. Bence ilk videoda simlerin izledikleri şeye göre ruh halinin değişebileceğini gösteriyor (hani eşyalardan da etkileniyorlarmış ya). İkinci videoda artık çocukların ebeveynlerinin yaptıklarına kayıtsız kalmayacakları ve evet her yerde woohoo yapabilecekleri anlamına geliyor (belki teenler de etkilenip yapabilirler??). Üçüncü videoyu ben de anlamadım ama yorumlardan anladığım kadarıyla Sims 2 ya da Sims 1’de Tragic Clown diye bir şey varmış, onun Sims 4’te de olacağını anlatıyor yani bu video (ne işe yarar bilmiyorum belki şu birden ortaya çıkan cüceler var ya onlar gibi bi şeydir-Tragic Clown’a benzer olarak Claire the Bear diye bir şey de varmış.-Araştırdım Sims 1’de bu bir NPC’ymiş. Evinde Tragic Clown resmi olan depresyondaki simleri neşelendirmek için ziyaret ediyormuş ancak o da kendini kötü hissettiği için bir işe yaramıyormuş.http://sims.wikia.com/wiki/Tragic_Clown) 4. videoda renuyusenso orb dedikleri şey de Sims 2’de Aspiration Reward diye bir şey varmış (muhtemelen Sims 3’teki Lifetime Reward) o isteği yerine getirince (bu istek meselesi tam doğru olmayabilir) bu aleti alıyormuşsun. Bu aletle traitlerini düzenleyebiliyormuşsun. Belli bir kullanım hakkı filan varmış ama “altın seviye”den düşükken kullanırsan kızarmış peynire dönüşebiliyormuşsun (özür dilerim buraları tam anlayamadım. http://sims.wikia.com/wiki/ReNuYuSenso_Orb)Beşinci videodaysa efsanevi :D Bella Goth’un Sims 4’te de bulunacağı anlamına geliyor. Ancak asıl konu afişteki dişler. Yani Bella Goth vampir mi olacak? Vampir gibi Sims 3’e eklentiyle gelen özellikler Sims 4’te ana paketle mi gelecek? :)Altıncı videodaysa muhtemelen astronotluk mesleğinin ilginç olacağı anlatılıyor ya da ordaki bir yorumdan kaptığım kadarıyla temalı partiler olabileceği anlamına gelebilir. Yedinci videodaysa bebeklerin vazgeçilmezi Teddy Bear duruyor ki bu bana sadece Teddy Bear’ın Sims 4’te de olduğunu anlatıyor. Bu arada yedinci videonun sonunda 24 of 24 diyor ama bu daha 7. video??
  Linkler için teşekkürler :)

 2. Karedelen, evet 24 of 24 dediğini ben de farkettim, bence videoları karışık olarak veriyor olabilirler. Yani bundan sonraki video da 17. video olabilir mesela. Ama bana hala saçma geliyor. Yorumun için teşekkürler bu arada, iyi bir inceleme olmuş :)

 3. bence televizyonda izlediğimiz kanallara göre ruh halimiz değişecek. 1. video bunu anlatıyor

 4. bence bella goth sims 4 te vampir olarak geri dönecek buda ana pakette vampirler olacağı anlamına geliyor! yuppi!!

 5. easter egg in gercek anlamı paskalya yumurta sı demek ama burada ipucu olarak kullanılmışş

 6. teşekkürler ve güzel bilgiler var :)
  sezons oyun içinde olur mu ?
  yani mevsimler ana oyunda olsun yapmazlar bu EA para gözlüğü :)

  1. Yapımcılar bu konu hakkında henüz düşünmediklerini ancak büyük ihtimalle olmayacağını açıklamıştı.

   1. Ama bu çok saçma Allah aşkına normal hayatta olan birşeyin anapaketle gelmesi zorunlu bunu ek paket olarak çıkartırlarsa gerçekten ayıp olur EA paragöz olma konusunda kendini aştı hatta sınırı zorluyor

 7. benc pets d seasons da ana oyun da olmasın lutfen cunku eğer eklentiyle gelmezse ayrıntılı olmaz hiç eklentiyle gelecekler ki çok ayrıntılı guzl olacak ayrıca umrumda değil simse para veririm ben

 8. Konuyla hic alakasi olmayan birsey sorabilirmiyim? Bende sims 3 un eklenti paketlerinden late night, supernatural, showtime,seasons, pets,world adv., generations ve university lifevar. Esya paketi olarak da high end loft ve diesel var. Simlerimin sahip olabilecegi skiller nelerdir? Hepsini soyleyebilirsen cok mutlu olurum ama tabii yazamazsaniz sorun degil… Simdiden tesekkurler:)

  1. Aklıma gelenleri yazayım:
   World Adventures: Nektarcılık, Fotoğrafçılık, Uzak Doğu Dövüşü
   Late Night: Mixologist
   University Life: Social Networt

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir