The Sims 4 Custom Content’ler Nasıl Yüklenir ? [Rehber]

Herkese selam! Aslında yaptığımız rehberlerde ilk öncelik bu rehbere verilmeliydi fakat sitemizde bununla ilgili hiç bir soru gelmediği için hep ertelemiştik. Son günlerde SC bölümünde bu konuyla ilgili sorular sorulmakta. Bizde cevap beklemeniz yerine hali hazırda bir rehber bulundurmak istedik. Rehberimiz internet üzerinden indirdiğimiz CC (Custom Content) yani kıyafet, eşya, saç gibi şeylerin oyuna nasıl yükleneceği ile ilgili. Aslında çok basit bir işlem ile bu modları oyunumuza ekleyebilirsiniz. İndirdiğiniz CC’yi eklemek için şu yolu izleyin ; 

Belgelerim > Electronic Arts > The Sims 4 > Mods

YOL1 yol2

İndirdiğimiz CC’yi .rar içinde ise .rar’dan çıkarıyoruz ve çıkan .package uzantılı dosyayı Mods klasörünün içine atıyoruz. Daha sonra oyuna girdiğimizde karşımıza Custom Content’lerin yüklendiğine dair bir bildiri gelmesi lazım.

yol3

Bu bildiri ekranında oyununuza eklediğiniz, çalışan bütün CC’ler bu listede olacaktır. Yapacağımız son işlem ise bazı CC’ler/Modlar için gerekli olan Script modu etkinleştirmek. Saç, kıyafet vb.. CC’lerde gerek olmasa bile oynayışı değiştirinlerde zorunlu olabiliyor.

scriptsch

Bundan sonra yapacağınız şey ise artık indirdiğiniz CC’lerin keyfini çıkarmak. Hepinize iyi oyunlar dilerim ! :)

84 Yorum

  1. Bende indirdiğimde resim dosyası olarak indiriyo ve her işlemi uygulasam da gözükmüyor yardım edebilir misiniz

  2. Ben bir sürü cc indirmiştim ve yarısı gözüktü onları giydirebildim ama bazıları cas da kırmızı gözüküyor karakter çok değişik bişey oluyor ve onları giydiremiyorum.Özellikle bide en güzel cclere oluyor.Yardım eder misinz?

  3. Ben CC’yi CAS Demo’ya kurmak istiyorum oraya yükleyebiliyor muyuz, yükleniyorsa nasıl yapabilirim?

  4. Ben script mods u tik yapıyorum ama üstündeki şeyde wiew mods yazıyo sadece custom content yazmıyo bide facebook kullanılamaz ne yapalbilirim lütfen yardım edin nolur?

  5. İndirdiğim dosyayı sizin dediğiniz gibi yapıyorum ama hep yukarıdaki listede gösteriliyor non script mods kısmında her yerden yüklüyorum başka mdolar cc ler deniyorum yine olmuyor.

  6. Dostum bendeki sorun şu. Oyun öncelikle crackli. Belgeler ea dosyasını silince oyuna tıklayınca giriyorum ondan sonra oyundan çıkıyorum modları yüklüyorum oyunu tekrar açmaya çalıştıgımda oyun açılmıyor yardımcı olurmusun

  7. Ben hepsini yaptım cc nin yüklendiğine dair bildirimde geldi ama kıyafetlere veya saçlara bakıyorum hiçbirinde yok neden acaba?

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir