The Sims 4 Custom Content’ler Nasıl Yüklenir ? [Rehber]

Herkese selam! Aslında yaptığımız rehberlerde ilk öncelik bu rehbere verilmeliydi fakat sitemizde bununla ilgili hiç bir soru gelmediği için hep ertelemiştik. Son günlerde SC bölümünde bu konuyla ilgili sorular sorulmakta. Bizde cevap beklemeniz yerine hali hazırda bir rehber bulundurmak istedik. Rehberimiz internet üzerinden indirdiğimiz CC (Custom Content) yani kıyafet, eşya, saç gibi şeylerin oyuna nasıl yükleneceği ile ilgili. Aslında çok basit bir işlem ile bu modları oyunumuza ekleyebilirsiniz. İndirdiğiniz CC’yi eklemek için şu yolu izleyin ; 

Belgelerim > Electronic Arts > The Sims 4 > Mods

YOL1 yol2

İndirdiğimiz CC’yi .rar içinde ise .rar’dan çıkarıyoruz ve çıkan .package uzantılı dosyayı Mods klasörünün içine atıyoruz. Daha sonra oyuna girdiğimizde karşımıza Custom Content’lerin yüklendiğine dair bir bildiri gelmesi lazım.

yol3

Bu bildiri ekranında oyununuza eklediğiniz, çalışan bütün CC’ler bu listede olacaktır. Yapacağımız son işlem ise bazı CC’ler/Modlar için gerekli olan Script modu etkinleştirmek. Saç, kıyafet vb.. CC’lerde gerek olmasa bile oynayışı değiştirinlerde zorunlu olabiliyor.

scriptsch

Bundan sonra yapacağınız şey ise artık indirdiğiniz CC’lerin keyfini çıkarmak. Hepinize iyi oyunlar dilerim ! :)

102 Yorum

  1. Yenı updateden sonra c c ındırdıgım esyalar gozukuyor ve yerlestırılıyormus gıbı param gıdıyor fakat esyalarım yerıne koyamıyorum . Sebebı ne olabılır ?

  2. CANSU zaten cc ler paralı ama diğer sorununu bilemiyorum… Belki oyunu güncellemen gerekiyordur…
    ENDİŞELENME CUSTOM CONTENTLER OYUNDA PARALIII

      1. Paralı değil sadece reklam çıkmasını istemiyorsan 4 dolar veriyorsun -ki zorunlu değil sadece 10 saniye bekliyorsun- yoksa ayriyeten para istemiyor.

  3. Tablete cc yi indirip bilgisayara atıp bu işlemi yaptığımızda ccler çalışır mı? (Gideceğim yerde internet olmadığı için böyle yapmak zorundayım?)

  4. Dediğiniz her şeyi yaptım fakat olmadı. Eskiden paketlerim vardı ama artık paketlerim yok paketlerim olmadığı için mi inmiyor?

  5. Birçok yol denedim, yapmam gereken her şeyi defalarca kez denedim ama bir türlü yapamıyorum. Oyunum da orijinal, neden böyle oluyor bilen var mı?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir