The Sims 4: Vampires Oyun Paketi ile Sonsuz Yaşamın Tadını Çıkarın

Duyuru Yazısı

Bir sene daha geldi ve geçti, artık Simleriniz geçen her yılın ardından yaşlanmaktan bıkmadı mı? Belki de sonsuza kadar yaşamayı isterlerdi? Belki de hayatın daha karanlık kısımlarını keşfetmek isterlerdi? Eğer Simlerinizin bunları istiyorsa çok şanslılar çünkü The Sims 4: Vampires Oyun Paketi 24 Ocak’ta satışa çıkacak.

Bu paketle birlikte gelen yepyeni hikaye olanakları ve yaratıcı seçenekler, vampir deneyimini hiç olmadığı kadar heyecanlı kılıyor. Eğer klasik Nosferatu tipi bir vampir istiyorsanız, buyurun yapın. Modern topluma ayak uydurmuş bir vampir mi istiyorsunuz, buyurun onu da yapabilirsiniz. Artık vampirlerinizin görünüşlerini vampir temalı süsler, kıyafetler, saçlar, ten renkleri, göz renkleri ve hatta dişler sayesinde değiştirebilir ve özelleştirebilirsiniz*(Sivri ve zehirli dişleri olmadan nasıl tam bir vampir olabilirler ki?) Hatta vampirlerinize alternatif bir karanlık form da yaratabilirsiniz.

Ölümsüzlüğe karşı duymuş olduğunuz kara sevda burada da sona ermeyecek. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı ve kabusların azıcııık daha uzun sürdüğü yeni dünya Forgotten Hollow’da diğer vampir Simler ile zaman geçirebilirsiniz. Simleriniz güç pletorası açmak için puan kazanabilir ve hatta yardımınız sayesinde en güçlü ”Usta Vampir” dahi olabilir.

Bir şeyler yaratmayı sevenler, yeni heykeller, evlere harap olmuş görüntüsü veren duvar çıkarmaları, üzerinde sekiz bacaklı bir arkadaşın olduğu örümcek ağları ve Borulu Org(ortamı ürkütücü havaya sokmaya yardımcı oluyor) ve daha birçok ama birçok eşya bulabilir.

 

*Çocuk Simlerin kendilerine ait yeni saç ve kıyafetleri bulunmaktadır ancak Vampir tarafları büyüyünceye kadar ortaya çıkmayacaktır.

Duyuru Blogu

Daha karanlık, daha çılgınca ve daha eşsiz hikaye yaratma fırsatı sunduklarından, doğaüstü şeyler her zaman The Sims’in harika bir kısmını oluşturmuştur. Bu yüzden 24 Ocak 2017 tarihinde satışa çıkacak olan The Sims 4: Vampires Oyun Paketi için inanılmaz derecede heyecanlıyız.

The Sims 4’te, vampirleri hiç olmadıkları kadar geliştirmek istedik ve sizlerin de bu yeni özellikleri seveceğinizi düşünüyoruz. Vampirlerin yeterince plazma bulma, güç kazanma ve uyuma üzerine kurulmuş ihtiyaçları ve güdüleri bulunuyor. Plazma, vampirlerin içtiği şeydir ve plazmaların birden fazla çeşidi vardır. Hızlıca ihtiyaçlarını karşılamak istiyorlarsa Plazma Paketleri satın alabilir ya da uzun vadeye bakıyorlarsa Plazma Meyveleri yetiştirebilirler. Eğer daha geleneksel bir vampir olmak istiyorsanız, çaktırmadan uyuyan Simlerden plazma emebilirsiniz ya da gidip nazikçe onlardan kanlarını isteyebilirsiniz ama eğlence bunun neresinde ki?

Şimdi, sıkı durun ve biraz önce bahsettiğimiz güç kelimesine odaklanın. Evet, artık vampirlerin güçleri var! Bu güçleriniz sayesinde diğer Simleri vampire dönüştürebilir, çeşitli formlara bürünerek etrafta gezinebilir ve dahasını yapabilirsiniz. Bu konu hakkında gelecek haftalarda açıklama yapacağız, söz veriyoruz. Şimdilik sadece hikayenizi ve nasıl bir vampir olacağınızı etkileyecek güçler ve zayıflıklar ekleyeceğimizi söyleyelim.

Ayrıca vampirlerin iki farklı formları bulunuyor: sıradan ve karanlık. Eğer iki forma da sahipseniz Siminiz karanlık forma bürünüp vampir etkileşimlerini gerçekleştirebilir. Vampirlerin, seveceğinizi düşündüğümüz, korkunç yürüyüş stilleri de var. Ah, bu arada vampirleri gün ışığında bırakmayın. Bir süre sonra… azıcık cızbız olabiliyorlar.

Ayrıca bu oyun paketi birçok yeni Create a Sim seçeneği de sunuyor! Parlayan gözler, korkunç göz çukurları, hayatında hiç gün ışığına çıkmamış Simler için uygun solgun ten ve vampirinizin çok daha korkunç ve hikayelerdeki gibi gözükmesi için dramatik kaş seçenekleri eklendi. Tabii ki dahası da var o yüzden endişelenmenize gerek yok. Yeni şeyleri sevdiğinizin farkındayız. Ah, şu iki form hakkında da konuşmak gerekirse her iki formu da ayrı ayrı özelleştirebileceksiniz. Hatta formlardan birini çok beğendiyseniz direkt olarak diğerine de kopyalamanız için bir seçenek de ekledik.

Bir vampir ailesi mi istiyorsunuz? Simleriniz vampir olarak doğabilir ancak kendilerine has güçleri ”teenage”(ergen) olana kadar ortaya çıkmaz. Ayrıca çocuklarınızın vampir olup olmadığını da ancak bu yaş evresinde anlayabilirsiniz çünkü daha küçükken Sim kristallerini rengi de değişmeyecek. Tabii ki vampir oldukları ortaya çıkınca yaşlanmaları da otomatik olarak duracak ama endişelenmenize gerek yok çünkü yaşlanmalarını istiyorsanız doğum günü pastası ile bunu yapabilirsiniz. Tabii sonsuza kadar yaşamalarına izin verip Forgotten Hollow’un mirasını devam ettirebilirsiniz.

Forgotten Hollow’dan daha bahsetmemiş miyiz?

Forgotten Hollow, The Sims 4: Vampires Oyun Paketi ile oyuna eklenen yeni bir kasabadır.  Diğer The Sims 4 kasabalarına göre tamamen farklı olan bu kasaba, gecelerin uzun olmasından dolayı vampirlerin yaşaması için harika bir yer durumund. Bir mahalle ve Forgotten Hollow’un kurucu vampiri Vlad’a adanmış bir plaza etrafında beş farklı arsa bulunmakta. Bu kasabanın çok değişik hissettirdiğini hemen anlayacaksınız çünkü ürkütücü sisler, solmuş ve eskimiş bitkiler var. Bu kasabanın asırlar öncesinden kalma tarihi ve sırlarıyla ünlü eski bir mekan olmasını istedik; bu yüzden de harika vampir evinizi yaratmanız için bir ton satın alma ve inşa modu objeleri bulunmakta. Ayrıca diğer vampir simlerin evinize uğrama ihtimalini artıracak bir de arsa kişisel özelliği(trait) bulunmakta. Korkmanıza gerek yok çünkü vampirler yalnızca bu kasabaya özel olarak yaratılmadı, zama zaman diğer kasabalarda da ortaya çıkacaklar ancak sıklığı daha az olacak.

Tabii ki hiç bir vampir evi klasik vampir eşyaları olmadan tamamlanmış sayılmaz. Vampir Siminiz günlerce gün ışığına çıkmadan seviye atlayabileceği borulu org çalabilir. Ah, bu arada bir şey daha. Yeni tabut yataklar da var ve hatta içlerinde WooHoo bile yapılabiliyor.

Eğer paketi beğendiyseniz buraya tıklayarak paketin satış sayfasına ulaşabilirsiniz.

Fragman:

15 Yorum

 1. Bu oyun 24 ünde çıkacak bunlar birlikte türkçe çeviri ne zamn biter üni. Açılmadan bir oynayabilseydik Batuhan ve burkay cevaplarınızı bekliyorum…

  1. Selam Ömer, çeviri yapmaya bu aralar bazı sebeplerden dolayı çok zaman bulamıyoruz ve üstüne de finaller gelince maalesef çeviri çok yavaşladı. Sömestr tatilinde bitirmeyi planlıyoruz. Bu arada City Living çevirisini ben ve Batuhan değil Büşra ve Esin arkadaşlarımız yapıyor.

 2. Perk dağılımını düzgün yapınca ciddi anlamda efsane bir vampir evladı olabiliyoruz :)
  Sçıkçası önceki sims serilerinde (Sims 2 Late Night ve Sims 3 Supernatural) bu kadar ayrıntı yoktu..

 3. Merhaba,

  Uzun süredir oynamıyordum ve tekrar TheSims 4 ile geri döndüm. Hemen hemen tüm paketlere sahibim ve bu yeni oyuna bayıldım. Vampire ve Parenthood paketlerini indirebileceğim bir site önerebilir misiniz? Güvenerek indirebileceğim bir site bulamadım.

  Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 4. arkadaşlar ben bu vampir paketini yükleyemiyorum .lütfen yardım edin.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir