Rubi’nin SimsTR’de Yayımladığı The Sims 2 Rehberleri Sim Dünyası’nda!

Eski Simsçilerin bildiği gibi bendeniz Rubi, 2002’den beri Simsçiyim ve SimsTR’ye katıldığım tarihten beri rehberler hazırlayıp insanların sorunlarına çözüm getirmek için uğraştım. ? İnsanlar bu rehberleri kâh bilgi için, kâh zevk için okurdu; herkes tarafından büyük ilgi görürdü ve hala benden bu rehberlere bir şekilde ulaşmanın yolunu soruyorsunuz. ? Ben de SimsTR artık yayında olmadığı ve olmayacağı için rehberlerimi buraya taşımayı uygun buldum. Şimdilik sadece ana rehberleri eklemiş bulunuyorum fakat önemli minik rehberlerimi de zaman içerisinde buraya taşıyacağım (hatta bazı önemli Sims 1 rehberleri de ekleyeceğim ?). Bu rehberlere yakında sitenin üst kısmındaki menüden de ulaşabileceksiniz. Şimdilik buraya bağlantı bırakıyorum, üstlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz:

The Sims 2: Open for Business Rehberi

The Sims 2: Pets Rehberi

The Sims 2: Seasons Rehberi

The Sims 2: Bon Voyage Rehberi

The Sims 2: FreeTime Rehberi

The Sims 2: Apartment Life (Cadılar) Rehberi

İLAVETEN;

SimsTR Ekibinin hazırladığı gayri-resmi paketler (Sims 3 SimTopia, Sims 2 Yılbaşı Paketi, Sims 2 Lovenaville) de eklenecektir. ? Bilginiz olsun…

Eğer SimsTR’den kalma biriyseniz ve özellikle geri getirmemi istediğiniz bir rehberim varsa, sizin için özel arşivimden onu bulur ve eklerim. Eski bir rehberin daha can bulacağı ümidiyle… Sevgiyle kalın, Sims ile kalın! ??

28 Yorum

 1. İnanamıyorum buna çok sevindim sims tr kapandığında çok üzülmüştüm şuan çok mutluyum ellerine sağlık rubi :D

   1. Abla yaptığın rehberler çok
    Yardımcı pluyor çok teşekkür ederim ayrıca sims 2 nin dünya hikayelerini türkçeye çevirip paylaşırsan çok mutlu olurum

 2. Çok teşekkür ederim 2004’lü biri olarak çok merak ediyordum şimdi bakabilirim. Bu arada rubi abla sims mobile’a toddler kontrolü gelir mi şuan sadece young adult ve adult’lar kontrol edilebiliyor

  1. Ben teşekkür ederim Abdullah’çığım. ?❤
   Soruna gelince… Hmm, pek sanmam ama belki de gelir? Ufaklıklar için tek bir aktivite bile yok mu şimdi? Eğer yoksa kontrol edilecek bir durum da olmaz. Ben sıfırdan başladığım için şimdilik bir ufaklığım yok ama önümüzdeki günlerde bakacağım. ??

 3. Harikasın! ?
  Acaba SimsTR forumundaki diğerleri tarafından yapılan rehberler de geri getirilebilir mi ki -izin bakımından- bu arada?

  1. Sensin harika Eca’m! ?

   Benim, internete girdiğimden beri gem vuramadığım bir huyum vardır; oluşturduğum en ufak bir metin dosyasını bile arşivlerim. ? 2005’ten bu yana yaptığım her ne varsa her şey elimin altındadır kuzum. ❤ Rehberlerimi de bu şekilde geri getirdim ama diğerlerininki silindiyse, geri getirmesi zor. (İnternet ortamından) silinmediyse yine bir şekilde geri getirilebilir. ? İzin durumuna gelirsek… Bence buraya emek sahibinin adıyla birlikte alıntılayabilirim. Sonuçta oranın yöneticilerinden biriyim ve emek sahipleri, söz konusu emeği benim de sahibi olduğum siteye vermişler idi ve bu emekleri, emek sahibinin alıntısı olarak -SimsTR’ye erişmek artık mümkün olmadığı için- herkesin faydalanması amacıyla Sim Dünyası’nda paylaşmam pek de garip kaçmazdı diye düşünüyorum.

     1. merhaba rubi aklıma geldide simsTR da kapanmadan önce sayfa üyeleri için sims 2 ye iki tane özel paket yapmıştınız o paketleri tekrar nereden indirebilirim? :)

     2. Kuzum onları paylaşacağım, bir sayfa hazırlayacağım Sim Dünyası’nda. Herkes indirebilecek yine eskisi gibi. ? Önümüzdeki günlerde halledeyim, gerekirse yine dürtersin yorumla buradan. ❤?

     3. yorumunu şimdi gördüm . 4 gözle bekliyorum çok güzeldi o pakaetler <3

 4. merhaba rubi aklıma geldide simsTR da kapanmadan önce sayfa üyeleri için sims 2 ye iki tane özel paket yapmıştınız o paketleri tekrar nereden indirebilirim? :)

 5. Merhaba Rubi sims 2 nin özel paketlerinin ne zaman siteye ekleyeceksiniz bekliyorum ama gelmedi :(

  1. Haklısın blug_rose. Sanırım bugün hepsini yayımlayacağım ve haber olarak da duyuracağım. ?❤

 6. Merhabaaaaaaaaaaaaa Kübra ablaaaaaaaaaaaaaaaaa :* bu siteyi şu an görüyor olmam….. Kübra abla tüm rehberlerim ve ne paylaşmış isem (PS a çıktığı ilk oyunda Aral game e gidişimizi, ortak çalışmamızı çok net hatırlıyorum, başka ne var emin değilim) hepsini kullanabilirsiniz. Hatta nick im geçmesin, gerek yok :))) Hala devam ediyor olmana sevindim :)) Özlemişim :))

  1. FREYJA’M! ??? Biriciğimmm! Kaç yıldır senden haber alamıyordum (hatta geçenlerde yine gerçek adınla Facebook’ta baktım sana, yoktun), nerelerdesin sen?! İster istemez telepati yapmışım demek. Çok sevindim ziyaretine! ?

   Sims ve Sims’ten öte “Sims Camiası”, bu dünyada bırakamadığım tek şey galiba. =) İzinlerin için de çok teşekkür ederim tatlım benim. ??? Ama ben bir sinemacıyım ve emekçiyim. Jeneriksiz iş yapmam kuzum. Sen dahil kimin ne emeği geçerse hepsini not ederim. Sağ olasın. Ben de seni çok özlemişim vallahi. Özletme kendini, olur mu? Arada görüşelim, konuşalım. ❤?

   1. Kübra abla facebook kullanmıyorum, çoooooooook uzun süredir hatta kullanmıyorum bulamaman çook normal. Ne kendi adımı ne de Freyja yı kullanmıyorum yine çook uzun süredir. Benim de aklımdan geçiyorsun hatta sims oynarken arkadaşlarıma sürekli senden, SimsTR den bahsediyourm. Bazen bi hayal ürününden bahsettiğimi zannedicekler diyorum hatta :D
    Artık sims çok değişmiş. Sims 4 e hiç ısınamadım. Oyunu her açtığımda sinirlenip kapatıyorum. İleri gideceklerine geri gidiyolarmış gibi geliyor. Bu gün yine dosaylarını kurcalayayım save leri nerede, hata kayıtları nerede, evleri dosya halinde ekletiyomu diye düşünürken simsdünyasını gördüm. Rubi görünce direk nereden yazabilirim diye baktım.
    Mutlu olduğunu görmek uzun süre görüşmemiş olmaktan daha önemli :))))

 7. Rubi sana inaaanamıyorummm! Şu an üniversitede son sınıfım ama sayende çocukluğuma döndüm bir an. Hala çılgınlarca Sims 2 ve 3 oynuyorum ama yıllarımın geçtiği SimsTR’nin kapandığını bile yeni fark etmenin şoku içindeyim ama burayı ve seni görünce gerçekten nasıl mutlu olduğumu anlatamam. Sadece yıllarca oyunumu harika content’lerinizle renklendirdiğiniz, rehberlerinizle geliştirdiğiniz için çok teşekkür etmek istedim!!!! Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, hala ve bunca yıldan sonra 3’te senin ve eski SimsTR ekibinin yarattığı içeriklerle oynuyorum. 2’de kaydettiğim içerikler silindiği için de fazlasıyla üzülmüştüm, gerçekten buraya Simtopia, Loveanaville gelirse hemmmmen indireceğimden de hiiç şüphen olmasın. AYYY resmen kendimi yıllardır görüşmediğim kayıp çocukluk arkadaşımı bulmuş gibi hissettim!!

 8. Sims 3 SimTopia, Sims 2 Yılbaşı Paketi, Sims 2 Lovenaville hala eklenmedi :( Hep denemek istemişimdir fakat fırsatım olmadı.

 9. sims 3 ve sims 4 üstelik ek paketleriyle mevcut ama hala sims 2 oynuyorum (bilgisayarım sims 3ü bile sorunsuz oynarken hemde ) bilmiyorum yeri farklı bu sims 2nin ve tesekkurler rubi .. sen olmasan biz sims 2 manyakları ne yaparız acaba :(

 10. bu arada rubi çok oluyorum ama senin bi kaç rehberin vardı sanki hileler vs geniş bi rehberdi hatta bi makina vardı herşeyi yapabiliyorduk adını unuttum muhteşemdi .. sims 2 severler için bu 2 rehberi yaparsan duacın olurum..

  1. Öncelikle güzel yorumların için çok teşekkür ederim Nancy! ❤🤗 Bahsettiğin eski rehberim, “Sims 2’nin Kalbi” diyerek adlandırdığım InSIMentor objelerini içeren rehber idi… Gerçekten önemli bir rehberdi; şu an uğraştığım işten sonra onu da Sim Dünyası’na ekleyeceğim, söz. ❤🥰🤗

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir