Ekip


Burkay – Site Yöneticisi ve İçerik Sağlayıcısı

Merhaba, 20 yaşındayım ve küçüklüğümden beri bilgisayarla haşır neşirimdir. The Sims oynamaya ise babamın ofisinde çok küçük yaşlarda başlamıştım. Tabii hile veya eklenti paketinin ne demek olduğunu henüz bilmiyordum. Yıllar sonra The Sims 2′nin çıktığını duymuştum ancak açıkçası pek de ilgilenmemiştim. 2009′da ise The Sims 3′ün çıktığını duyduğumda oyunu hemen alıp kurmuş ve oldukça beğenmiştim. Daha sonra The Sims 2′nin, The Sims 3′ten daha güzel olduğunu söyleyenler için The Sims 2′ye de geri dönüş yapmıştım ancak oyuna ısınamamıştım. Daha sonra ilk olarak The Sims 3: Ambitions’ın fragmanında duyduğum Rise Against grubuna bağlandım diyebilirim. Aynı zamanda Country ve Punk Rock türlerini de çok beğenirim. Rise Against’in dışında Paramore, Taylor Swift ve Brad Paisley’yi de oldukça beğenerek dinlerim. Oyun olarak ise The Sims Serisini pek fazla oynamam. Aynı zamanda ODTÜ İngilizce Öğretmenliği bölümünde okuyorum.

Buğra – Site Kurucusu ve İçerik Sağlayıcısı

Selam, 24 yaşında halen okumaya devam eden bir bireyim. Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümünde öğrenciliğimi sürdürürken aynı zamanda internet sitesi tasarımı ve içerik yönetimi ile ilgili çalışmalar yapıyorum. The Sims serisi ile küçük yaşlarda tanıştım, artık aktif olarak oynamasam da buradan sizlere haber vermek adına kardeşimle birlikte bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda web sitesi tasarımı hizmeti veren Vitamin Ajans adında bir de web sitem bulunuyor.

Mert- İçerik Sağlayıcısı

Selamlar, selamlar… Ben Mert. 20 yaşındayım. Sakarya’da uyur, Kadıköy’de yaşarım. Daima yollarda olmayı, kamp yapmayı seven, Christopher McCandless’ı kendine hoca olarak gören bir bireyim. Yolların bizlerin gerçek yurdu olduğu kanısındayım. Jazz, Blues, Country ve Rock müzikleri dinlemeyi severim. Kitap okumayı özellikle Jules Verne ve ardından yeraltı edebiyatı yapıtlarını okumaktan hoşlanırım. Hayatım eski kitap, efemera ve plakları toplamakla geçmekte. Sahnede olma fırsatı bulamadıysam ben de kendi sahnemi yaratırım diyerekten bir tiyatro oyunu yazmayı planlıyorum. Lakin üç insandan ikisi kitap yazdığı için bu planımı bir kaç sene ertelemiş bulunmaktayım. Johnny Depp ve Tim Burton’ın ortak yapıtları olan filmleri izlemek en büyük eğlencemdir.  Siz geleceğin parlayan reklamcısı da diyebilirsiniz:)

 Seçkin (Heartrider) – Soru-Cevap Moderatörü ve İçerik Sağlayıcısı

Merhaba, ben Seçkin. 18 yaşındayım.  İstanbul’da yaşıyorum. Sim Dünyası’na Heartrider adıyla yorum atıyorum. Sims Serisi ile 7 yaşında tanıştım. Dersten kalan boş zamanlarımda müzik dinlemeyi ve piyano çalmayı çok severim. Ariana Grande, Taylor Swift, Maroon 5, Alicia Keys, One Republic ve Coldplay en sevdiğim sanatçılardandır. Amatör sanatçıları da elimden geldiğince de desteklerim. Çünkü onlar gibi müzik yapıp hayranlara sahip olmak benimde hayalim. Dizi izlemeyi de çok severim. Game of thrones, House M.D.  ve Mr. Robot en sevdiğim dizilerdendir. Bu sene hayat el verirse inşallah tıp okumaya başlayacağım. 

 Batuhan Baytekin (Rassatu) – Soru-Cevap Editörü ve İçerik Sağlayıcısı

Merhaba,ben Batuhan.19 Yaşındayım.Kimya birinci sınıf öğrencisiyim.Kendimden bahsedersem, genellikle pop, pop-rock, country tarzı müzik dinlerim.Bazen blues, jaz ya da klasik dinlediğim de olur.Olabildiğince fazla sanatçı keşfetmeye çalışırım ama Katty Perry, Kylie Minogue, Mika ve Lily Allen en sevdiklerimdendir.Ayrıca oyun soundtracklerini dinlemeyi de severim.Kitap olarak daha çok fantastik konulu olanları okurum ama öbür türleri de okurum.Amatörce olsa da yağlı boya ve karakalem ile uğraşıyorum.Astrolojiyle de ilgilenirim.The Sims serisi ile ilk tanışmam 10 yaşımdayken oldu ama ilk oyun deneyimim 11 yaşımdayken The Sims Life Stories ileydi.Sistemim yeterli olmadığından dolayı serinin üçüncü oyununu, bir süre boyunca haberlerini okuyarak ve oynanış videolarını izleyerek takip ettim.Dördüncü seri ile sistemimi yenilerken kendimi de bazı konularda yeniledim ve önceden sevmezken artık oyuna custom contentler yükleyerek ve modifikasyonlar yaparak oyunu başka bir boyuta taşımaya çalışıyorum.Son zamanlarda tasarım yapmayı öğrenmek için adımlar da atıyorum.Plumbob’ınızın kırmızı olmadığı günler dilerim!

Nisa – Soru-Cevap Uzmanı

Herkese selam. Ben Nisa 17 yaşındayım İzmir’de yaşıyorum çoğunuzla tanışıyoruz zaten bir senedir buralardayım :D Sims serisi ile 8 yaşında annemin bir arkadaşı aracılığıyla tanıştım ve ondan cd sini alıp hemen indirmiştim The Sims 2′ yi. O zaman eklenti paketi nedir onu bile bilmiyordum hoş okumayı yeni söktüğümü sayarsak ingilizce nasıl oynamışım onu bile hatırlamıyorum :D En sevdiğim müzik türü alternatif veya indie rock bu yüzden grup dinlemeyi daha çok seviyorum Coldplay, İmagine Dragons, One Republic tarzı. En sevdiğim film kesinlikle Fight Clup zaten idolümde o filmin karakterlerinden olan Marla Singer. Size anlatacaklarım bu kadar gerisini soru-cevap veya forumdan bana ulaşarak sohbet edebiliriz Sims’li günler dileğiyle.

Altan – İçerik Sağlayıcısı

Merhaba, adım Altan, 20 yaşındayım. Kamu Yönetimi 3. sınıf öğrencisiyim. Müzik ile aram pek olmasa da gitar çalıyorum. Sesim kötü olduğu için sadece gitar çalıyorum. :D The Sims ile ilkokulda bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım. The Sims haricinde Tomb Raider hayranıyım ve LoL’e bayılırım. Tomb Raider ve LoL harici boş zamanlarımda, şöminenin karşısında viskimi yudumlarken The Sims oynuyorum.

Büşra – Soru-Cevap Editörü

Merhabalar, ben Büşra ^^ 18 yaşıma yeni girmek üzereyim ve İstanbul’da yaşıyorum. The Sims 2 dönemiyle bilgisayar oynamaya başlayan, TS4’ü sevmeyen bir Playstation delisiyim 😛 Oynamak dışında okumayı ve yazmayı çok seviyorum, burada elimden geldiğince sizinle vakit geçirmeye çalışacağım ve çok eğleneceğimizi düşünüyorum. Kendinize iyi bakın! 🙂

Mehmet – Grafiker

Merhaba! Ben de 20 yaşındayım. The Sims ile yaklaşık 5-6 sene önce tanıştım ki o zamanlar tasarımdır odur budur hiçbir alakam yoktu. The Sims 2′yi zor kaldıran bir bilgisayarda oynamaya başladım. Sonraları yine aynı bilgisayarda The Sims 3′ün resimlerine bakmakla yetindim. Şimdi ise The Sims 3′e tasarım yapar bir konumdayım. Az çok PS bilgisi de buradan geliyor. Farkında olarak oynadığım The Sims 3 olmuştur bu seriden ki The Sims dışında müptelası olduğum çok az oyun var. The Sims 3 için bir şeyler yapmak beni her zaman için rahatlatıyor. Bilgisayar dışında müzikle ilgileniyorum. Türk Halk Müziği, Pop, Yabancı. Pek alakaları olmasa da dinliyorum hoşuma giden her parçayı. Ayrıca söylüyorum da. En sevdiğim sözle bitireyim: ”İnsan hali kuş misali.” Neyin ne zaman olacağını kestiremiyorsunuz. Bir bakmışsınız tahmin edemeyeceğiniz şeylere ulaşmışsınız.

;)

9 Yorum

      1. emekli yazmanız ne bileyim ben olsam ara verdi bir süre yanızmıda olamıyacak falan yazardım

        1. ama eğer yanlış birşey yaptıysam özrü dilerim Elif’e büyük saygı duyuyorum…

  1. Doğrusu Tam Batu Gibi ama Seçkin’e çok benzerim.7 Yaşında The sims 1’e başladım :D 2 ‘yi 8 Yaşında Öğrenmiştim :D O Şekilde The Sims’e bende Devam Ettim :D
    Bu arada Güzel Yapmışsınız. :D

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir